טיפים ועצות למעבר מיניקה לבקבוק - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טיפים ועצות למעבר מיניקה לבקבוק

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 12.11.2008

להזנה נכונה מבקבוק ישהשפעה חיובית על התפתחות שרירי פיו של התינוק.בחירת גודל הפטמה, צורתה והדרך בה היאתמלא את חלל הפה של התינוק משפיעה באופן ישיר על יכולתו של התינוק ליצור אטימהו-וואקום בחלל הפה, לפתח תנועות לשון נכונות ובעצם לקבל את המזון החיוני להתפתחותו.באדיבות: טאליה סחר - יבואנית ומשווקת מוצרי PUR בישראל
טיפים ועצות למעבר מיניקה לבקבוק

יניקה

תינוק חדש נולד ומייד מתחיל לינוק ...כאילו עשה זאת מאז ומעולם. שלא במפתיע, שדה של אימו הוא בעל צורה אידיאלית, כיון שהוא גמיש דיו כדי להתאים לפיו של התינוק. התינוק נולד כאשר הוא כבר מצויד ברפלקסים רבים, שנועדו לקדם את הישרדותו - השגת מזון ויצירת קשר עם אימו. אזור הפה של התינוק, כפי שכבר איבחן  פרויד, הוא אזור בעל חשיבות בהיבטים שונים: באמצעות פיו יכול התינוק לשרוד אך בד בבד הוא גם האזור שמביא לתינוק הנאה, קשר רגשי, סיפוק, רגיעה ומלאות.

מרכיב המציצה של התינוק הינו רק מנגנון אחד משלושה: מציצה, בליעה ונשימה, אשר תיאום טוב ביניהם קריטי להתפתחות הסנסומוטורית והקוגניטיבית של התינוק, להתפתחות הדיבור והשפה, לוויסות פיזיולוגי-רגשי, לאכילה ולהאכלה ולהתפתחות האישיות.

פטמת בקבוק האכלה

להזנה נכונה מבקבוק יש השפעה חיובית על התפתחות שרירי פיו של התינוק, ובנוסף לכך, אם מחזיקים את התינוק בתנוחה יציבה וכמעט אנכית מקלים עליו להפעיל כהלכה את שרירי פיו, הן ביניקה מהשד והן ביניקה מהבקבוק.

בחירת גודל הפטמה, צורתה והדרך בה היא תמלא את חלל הפה של התינוק משפיעה באופן ישיר על יכולתו של התינוק ליצור אטימה ו-וואקום בחלל הפה, לפתח תנועות לשון נכונות ובעצם לקבל את המזון החיוני להתפתחותו. ככל שהצורה מותאמת לחלל הפה, יידרש מהתינוק פחות מאמץ ותנועה המייצרים בחלל הפה "לחץ שלילי" שחיוני למשיכת הנוזל דרך הפטמה.

טיפים להתאמה ו"תחזוקה" נכונה של פטמות הבקבוק:

יועצות הנקה מונות 3 תנאים בסיסיים אותם יש לקחת בחשבון בבואנו לבחור בקבוק ופטמה וקיומם מאפשר שילוב מצוין בין הנקה והזנה מבקבוק:

  • חשוב שהפטמה תהיה רחבה.
  • על הפטמה להיות מותאמת מבחינת הקושי - לא קשה ולא רכה מדי.
  • יש לוודא שהפטמה מאפשרת זרימה איטית.

·         להקפיד לנקות את הפטמה לאחר כל האכלה באמצעות מברשת קטנה – על-מנת להיפטר משאריות מזון. לאחר-מכן חשוב ביותר לעקר אותה (עיקור קר באמצעות טבליות או חם באמצעות סטרליזטור).

·         להחליף פטמה בתדירות של חודשיים לכל היותר, או כאשר מתחילים לבצבץ סדקים וחתכים בפטמה (קורה בתדירות גבוהה כשהתינוק כבר עם שיניים).

 

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו