המפתחות להצלחה בגידול תאומים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

המפתחות להצלחה בגידול תאומים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 01.03.2017

כאשר מתבשרים על הריון תאומים, לרב שוטף את ההורים גל של חששות, מה יהיה ואיך יוכלו להסתדר בגידול של השניים(אלוהים, שניים?) עם זאת ביום שהתאומים מגיעים לעולם ההורים   לומדים להסתדר, מה הם הדברים שעוזרים להורים לגדל תאומים? מאת: גילה פרץ  – יועצת מומחית לתאומים, יועצת שינה מדריכת הורים ומלווה התפתחותית

המפתחות להצלחה בגידול תאומים
קבלו טיפים שמבוססים על ניסיון של הורים שעשו את זה:
 
1. סדר יום,לוח זמנים וסנכרון
סדרו ורשמו את האכלות, ההרדמות והחלפות הטיטולים כדי שתדעו לשמור על מרווחים ולא תבלבלו בטיפול בניהם. כמעט כל הורה עייף לתאומים חווה האכלה כפולה של תאום אחד על חשבון התאום השני שנשאר רעב ובוכה. סנכרנו בניהם ,כאשר אחד מתעורר לאכול העירו והאכילו גם את השני , כאשר יש להחליף טיטול עשו זאת לשניהם. בדרך הזו תחסכו זמן, תשמרו על שפיות ותמנעו בלבולים מיותרים הנובעים מעייפות יתר שלכם. 
 
2. קבלו באהבה את התוכניות של החיים עבורכם
החיים הולכים להיות שונים, שונים מאד ממה שתכננתם ,לעיתים קשים ומאתגרים אבל תזכרו שאתם  עם ידיים מלאות.זכרו למצוא רגעים של הנאה ובעיקר הומור ביום יום שלכם ,אל תתנו לקושי לתסכל אתכם וחפשו תמיד כיצד לחזור לעצמכם, זכרו לנשום עמוק ,לחפש את הדברים הטובים ולומר תודה עליהם,לצחוק ובעיקר לשחרר ולקבל באהבה את המצב החדש.
 
3. התייחסו לתאומים כיחידים
בערך כל העולם יתייחס אליהם כיחידה אחת "התאומים" אבל אין סיבה שגם אתם תייחסו כך. הקפידו לתת לכל אחד כינוי ושם חיבה מיוחד עבורו. חברו לכל אחד שיר מיוחד ואמצו את ההבדלים ביניהם באהבה ללא כל השוואות. כל אחד מיוחד בדרכו גם אם  מדובר בתאומים מאותו המין ובמיוחד אם מדובר בתאומים זהים. דאגו שגם הסביבה תלמד להבחין בניהם. גם תאומים זהים יגדלו להיות אנשים שונים, בעלי רעיונות שונים, הם יהיו שונים ביכולות  הלמידה והתפתחות, ובעלי מזג שונה. אפשרו  להם את היכולת לקבל החלטות.
לפעמים הם רוצים את אותו הדבר ולפעמים הם רוצים דברים שונים ולכן האפשרות להציע בחירה גם במקרים של מריבות עשוי לצמצם אותם במידה רבה. זו דרך נהדרת ללמוד על האופי של כל אחד ולהכיר אותם יותר לעומק. 
 
4. שחררו את רגשי האשמה
אין יכולת להתחלק לשניים ותמיד יהיה מצב שאחד מהם זקוק ליותר מהשני. לכן אין צורך תמיד להשוות בכל דבר שנותנים אלא להבין מי זקוק ליותר ולהעניק לו את זה. הם ילדים שונים עם צרכים שונים שעשויים להתחלף במרוצת הזמן, לכן תמיד צריך לבדוק מי צריך מה ולנסות להעניק לו את זה בזמן שהוא זקוק לו מבלי לדאוג שהשני מקופח.
 
5. עזרה , עזרה, עזרה
למדו לבקש ולקבל עזרה. אינכם צריכים להוכיח לעולם שאתם מסוגלים לעשות את זה לבד כי גם לגדל תינוק אחד זה קשה ושניים זה יותר מכפליים. קבלו כל עזרה מכל מי שמוכן לעזור ולהושיט יד. למדו גם לבקש את העזרה שנוחה לכם לדוגמא עזרה אינה חייבת להיות בטיפול בתאומים היא יכולה להיות במטלות הבית : קניות ,קיפול כביסה, בישול ארוחה חמה וכו...עם זאת אפשר גם לעזור מס. שעות בטיפול בתאומים כדי לשחרר את האימא למעט שעות שינה או התאווררות מחוץ לבית. אם יש עוד ילדים מלבד התאומים אפשר לעזור בטיפול בהם או לטפל בתאומים ולאפשר להורים להקדיש להם מעט זמן איכות, שסביר שנגזל עם הגעת התאומים.
 
לסכום הורות לתאומים אינה הורות ספונטאנית וזורמת לרב היא הורות מתוכננת וגם השרדותית יש להיות מתוכננים ומסודרים כך לא הולכים לאיבוד בים המטלות שבגידול התאומים ומה שמסביב.
סדר יום , סנכרון, עזרה , הרבה חוש הומור ויכולת ליהנות מכל הטוב שמביאים איתם השניים הם המתכון הבטוח לגידול מוצלח.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו