שינת תאומים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

שינת תאומים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 26.12.2013

להיות הורים לתאומים, יכול להיות כיף גדול, במידה ויודעים איך להתמודד עם הכל פעמיים. גידול תאומים, הוא לא דבר פשוט וקל בכל גיל ובמיוחד לא בגלאים הצעירים. הקושי קיים במיוחד כששני הילדים, מראים סימני עייפות, ורעב באותו זמן במהלך היום והלילה. מאת: דבורה זהבי, יועצת שינה בכירה, יועצת מטעם מותג החיתולים פמפרס


שינת תאומים
לא מכירה הורים רבים, שלא התרגשו ברגע שהרופא הכריז, מזל טוב אתם בהריון. עכשיו תדמיינו שהרופא מוסיף בחיוך, ויש לי הפתעה נוספת, יש לך תאומים. ככל שההתרגשות גדולה, כך החשש לגידול תאומים גדל.  השיר המוכר אומר " ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה" אז נכון ילדים מביאים אושר עצום להוריהם ותאומים מביאים אושר כפול.
 
להיות הורים לתאומים, יכול להיות כיף גדול, במידה ויודעים איך להתמודד עם הכל פעמיים. גידול תאומים, הוא לא דבר פשוט וקל בכל גיל ובמיוחד לא בגלאים הצעירים. הקושי קיים במיוחד כששני הילדים, מראים סימני עייפות, ורעב באותו זמן במהלך היום והלילה. 
 
בחודשים הראשונים תינוקות זקוקים לכ-15-16 שעות שינה ביממה, ולקראת גיל 3-4 חודשים ועד גיל שנה, הם זקוקים לכ-14 שעות שינה ביממה. לא תמיד פשוט לספק להם את כמות השעות הרצויה להם, במיוחד כשמדובר בתאומים. עייפות יתר גורמת לתינוקות להיות חסרי מנוחה ועצבניים, מה שגורם לתינוקות קושי בהרדמות ובעזרה מרובה מאיתנו.
לעיתים קיים קושי כבר מהימים הראשונים, והקושי עשוי להימשך לאורך מספר חודשים, ואף שנים. ולכן חשוב לי לתת לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח את ההשכבות כבר מהימים הראשונים.
1. הרדמות עצמית- כדי ללמד את התינוקות להירדם בכוחות עצמם, יהיה עליכם לעזור להם תחילה ובהמשך תתרחקו מהם בהדרגה ותפחיתו את כמות המגע. יש מספר שיטות, אך מומלץ להתחיל בתהליך הדרגתי ועדין. התחילו ללמד את ילדכם להירדם לבד, כאשר אתם תחילה עוזרים להם להתנמנם על הידיים, ומניחים אותם במיטה. לאחר מספר השכבות, הניחו את התינוקות במיטה כאשר הם פחות מנומנמים. כל מספר ימים הורידו את זמן ההתנמנמות והניחו אותם לישון כאשר הם ערים לגמרי. במידה והתינוקות בוכים, הרימו על הידיים, הרגיעו ושוב הניחו אותם במיטתם.
 
2. השכיבו את הילדים באותו זמן- יהיה לכם קל יותר להרדים את התינוקות באותו זמן וכך לפתח להם סדר יום זהה וקבוע. ולכם תהיה אפשרות לקבל פסק זמן. ככל שתקפידו להשכיב את התינוקות יחד, גם ההתעוררויות יהיו לרוב באותו הזמן.
 
3. טקס שינה- טקס השינה הוא חלק חשוב בהקניית הרגלי השינה של הילדים. הקפידו על טקס שינה זהה וקבוע באותה השעה כל יום. טקס השינה יכול לכלול: מקלחת, ארוחת ערב, בקבוק, סיפור או שיר והשכבה במיטה. טקס השינה משתנה בהתאם לצרכי המשפחה. טקס השינה צריך להתנהל ברוגע, ובאווירה טובה, כך שהילד ייכנס לשינה רגוע ונינוח. במהלך הטקס כאשר אתם מקריאים לילד סיפור או שרים שיר, הקפידו להרים את הילד על הידיים ולתת כמה שיותר מגע. במידה ויש לכם עזרה בזמן טקס השינה, כל אחד מכם תופס ילד אחד על הידיים, אך במידה ולא מתאפשרת לכם לקבל עזרה, הניחו את שני הילדים עליכם כאשר אתם יושבים על משטח פעילות/ שטיח וכו'.
 
4. "חלון שינה"- חלון שינה הוא הזמן הנכון ביותר עבור הילדים ללכת לישון. ברגע שתזהו התנהגות שונה מעט כמו, הנחת ראש, מבט מזוגג, הקשתת הגב, רקיעות עם הרגליים יותר מהנורמה, ייתכן וזה הרגע שמתחיל חלון השינה. ככל שתקפידו להשכיב את הילדים בזמן חלון השינה, יהיה לילדכם קל יותר להירדם.
 
5. "קן במיטה"- הקן מתאים לתינוקות כבר מהימים הראשונים ועד השלב שהם מראים סימני התהפכות. ה"קן" משרה ביטחון ומזכיר לתינוק את הרחם בו שהה במשך כשתעה חודשים. כדי להכין את ה"קן" במיטת התינוק /עריסה, הניחו 2 מגבות או שמיכות דקות בצורת אליפסה במיטה ועל המגבות/שמיכות, הניחו את הסדין. ברגע שתניחו את התינוק ב"קן" הצמידו את המגבות/שמיכות לגוף התינוק.את החלק התחתון הצמידו לכפות הרגליים, ואת החלק העליון לראש התינוק.
 
6. מתקשים להירדם- מומלץ להשכיב את התינוקות לישון יחד במיטתם, ובמידה והם מתקשים גשו אליהם ועזרו להם להירדם על ידי מגע. במידה ואתם משכיבים את הילדים לבד, עברו מילד אחד לילד שני עד שירדמו.
 
7. הרדימו את התינוקות באותו החדר- לאחר שתחזרו מבית החולים, מומלץ להשכיב את  התינוקות יחד באותו החדר. תחושת הביחד מרגיעה לא פעם את התינוקות.
 
8. אחד הילדים מתעורר המון- אחד החששות הגדולים של הורים לתאומים, הוא התעוררות של אחד התינוקות ובכי רב. למרות החשש לא מומלץ לרוץ ברגע שהילד מתחיל לבכות. כנסו לחדר ונסו לעזור לו להירדם חזרה. במידה והתאום השני מתעורר, גשו אליו ועזרו גם לו להירדם. תוך מספר לילות, התאום שישן טוב יותר, יתרגל לבכי ויחזור לישון בלי עזרה מכם.
 
9. עקביות- בכדי שהתהליך יצליח, חשוב שתהיו עקביים לאורך כל התהליך, אך, זכרו שמותר מידי פעם להישבר, אתם לא רובוטים. ברגע שתראו לילדים עקביות והתמדה הם יבינו שאתם רציניים, וילמדו את עצמם להירדם בכוחות עצמם.  
אל תהססו לבקש עזרה מכל מי שיציע לכם. בשנה הראשונה העזרה תוכל לעזור לכם הרבה ולתת לכם אפשרות גם לישון במהלך היום. אומנם השנה הראשונה פחות קלה, אך זכרו שהם גדלים ועם הזמן זה הופך להיות קל יותר. 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו