טיפול בקירור תינוקות למניעת נזק מוחי - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טיפול בקירור תינוקות למניעת נזק מוחי

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 03.11.2009

במחקריםרבים שהתבצעו בארץ ובעולם הוכחשעל ידי קירור הגוף  תוך 6 שעות מהלידה  של התינוקות הסובלים מנזק בינוני עד קשה מחוסר חמצןניתן להקטין את שיעור הנזק המוחי העתידי  שלהם ולהפחיתאתהתמותה.טיפול בקירור תינוקות למניעת נזק מוחי

ביחידה לטיפול נמרץ בילוד (הפגיה) במרכז הרפואי סורוקה מטופלים למעלה מ - 1500 פגים וילודים בשנה. כמחציתם הם פגים קטנים  הסובלים ממחלות שונות הקשורות לפגות. בין התינוקות שאינם פגים ואשר מטופלים ביחידה  מטופלים גם כאלה הסובלים מחוסר חמצן (תשניק) בלידה. מצב זה עלול לגרום לנזק מוחי עקב הרסאוניווןשלרקמתמוח. hie) -      (hypoxic ischemic encephalopathy

 

במחקריםרבים שהתבצעו בארץ ובעולם הוכחשעל ידי קירור הגוף  תוך 6 שעות מהלידה  של התינוקות הסובלים מנזק בינוני עד קשה מחוסר חמצןניתן להקטין את שיעור הנזק המוחי העתידי  שלהם ולהפחיתאתהתמותה.כמו כן, הוכחשחימום יתר של גוף התינוקות – מצב הנקרא היפרתרמיה(חום גוף גבוה) מחמירבאופןמשמעותיאתהנזקהמוחי שעלול להיגרם לתינוק.

 

הפגייה במרכז הרפואי סורוקה הינה הפגייה הראשונה בארץ אשר ביצעה טיפול בקירור תינוקות מיד לאחר הלידה במטרה להפחית את הסיכון לנזק מוחי אפשרי בתינוקות הסובלים מירידה באספקת החמצן למוח בלידתם, ולה הניסיון הגדול ביותר בארץ בשיטת טיפול זו.

 

לדברי ד"ר קיילה מרקס, מומחית ברפואת ילודים ופגים ורופאה בכירה בפגייה במרכז הרפואי סורוקה: "במשך 6 השעותהראשונותשלאחרהלידהניתןלזהות  אתהתינוקות שבסיכוןלפתח  hie. בתינוקות אלה, מידלאחרהלידהובמהלך  6 השעות הראשונות לחייהם , כדאילשמורעלחום גוף נמוך(34oc)  ולהמנעמחום גוף גבוה. בתינוקותשזוהובמהלך  אותן 6 שעותכסובליםמhieבדרגה 2-3 ממשיכים אתהטיפולבקירור הגוףעדגיל 72 שעות".

 

הטיפולבקירורנעשה על ידי הלבשת התינוק בחליפה מיוחדתהמחוברת למכשיר המווסת את חום גוף התינוק לטמפרטורה  המתאימה. לכל אורך הטיפול מתבצע מעקב שוטףאחרהתינוק.מעקב זה כולל רישום מתמשך של הפעילות החשמלית של המח והלב, בדיקה מתמדת של רמת החמצן בדם, מעקב אחר מצב הריאות ותפקוד הלב ומערכת העצבים, ובדיקות חוזרות של ההרכב הכימי של הדם. בסיוםהטיפול, חימוםהגוףנעשה באופןהדרגתי ומבוקר עד הגיעו לחום התקין.

 

יחידתהפגיםבסורוקההיאמחלקתהאשפוזוהפגייההראשונהבארץאשרקבלהכגוףעצמאיאתתותקןניהולהאיכותהיוקרתי 9000 iso.

תותקןזהניתןליחידהלאחרשעמדהבהצטיינותבמבדקיםהמחמיריםשלמכוןהתקניםהישראלי, שהואהנציגבארץשלמכוןהסטנדרטיםהבין-לאומיinternational standards organization  (iso).  הפגיה עומדת גם בדרישות ניהול הטיפול האיכותי אשר נקבעו על ידי המכון האמריקאי לתקני איכות ברפואה  ה – jci ((joint commission international אשר הסמיך את כלל בית החולים סורוקה כגוף הנותן שירות איכותי למטופליו.

עמידהבסטנדרטיםשלניהולאיכות וטיפולעלפיתקניiso ו – jci מחייבתהקפדהעלקיוםנהליםקפדנייםשלשירות, פעילותתקינהומבוקרתשלהציודהרבוהמתוחכם, הכנהומתןתרופות, מניעתזיהומים, שיתוף משפחות המטופלים בקבלת החלטות והעברת מידע רפואי אליהםושמירה על כללימנהלתקינים. עמידהבתנאיהתקןמצריכהשיפורמתמידשלאיכותוהוכחתהשיפורבאמצעותמדדיאיכות.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו