איך נתמודד עם תינוק שבוכה ברכב - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

איך נתמודד עם תינוק שבוכה ברכב

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 11.09.2010

חלק גדול מהתינוקות נרגעים תוך כדי נסיעה ברכב ונרדמים בהישמע קול המנוע. אך לא כולם חווים את הנסיעה כחוויה מרגיעה. ישנם תינוקות המתקשים לשבת בנוחות וברוגע בסלקל ואינם מפסיקים לבכות לאורך כל הנסיעה, דבר המקשה על יכולתכם להתרכז בכביש.מאת: ציפי ברמן קרופרו

איך נתמודד עם תינוק שבוכה ברכב

חלק גדול מהתינוקות נרגעים תוך כדי נסיעה ברכב ונרדמים בהישמע קול המנוע. אך לא כולם חווים את הנסיעה כחוויה מרגיעה. ישנם תינוקות המתקשים לשבת בנוחות וברוגע בסלקל ואינם מפסיקים לבכות לאורך כל הנסיעה, דבר המקשה על יכולתכם להתרכז בכביש. קחו בחשבון כי הסחת הדעת שלכם על ידי התינוק בזמן הנסיעה עלולה להיות בעלת השלכות קטלניות. כל התכופפות קצרה מצידכם להרמת מוצץ שנפל, שליחת יד להוציא דבר מה מהתיק, יכולים לגרום לכך שתאבדו את הריכוז ותסכנו את שלומכם ואת שלום תינוקכם. 

ריכזנו עבורכם טיפים ורעיונות איך להפוך את הנסיעות המשותפות לנעימות ובטוחות ככל הניתן ומה ביכולתכם לעשות כדי להרגיע את התינוק במהלך הנסיעה?

 

מיקום הסלקל ברכב

מבחינת הנחיות בטיחותיות, יש למקם את הסל קל במושב האחורי נגד כיוון הנסיעה עד גיל שנה לכל הפחות. מדובר במיקום הבטיחותי ביותר, כאשר קיימת אופציה מועדפת פחות אך אפשרית, למקמו במושב לידכם, כך שתוכלו להיות לצידו ובזווית ראייתו. קחו בחשבון שאפשרות זו היא למעט במקרים בהם מותקנת מולו כרית אוויר פעילה. במקרים אלו, חל איסור מוחלט למקם את התינוק במיקום זה.

 

הסתגלות הדרגתית

כדאי לאפשר לתינוק להסתגל לסיטואציה של הישיבה בסל קל ברכב ולהתרגל אליה באופן הדרגתי. מומלץ לתרגל ולהתנסות בנסיעות לפרקי זמן קצרים יחסית. כך שאם מתוכננת נסיעה ארוכה, כמו למשל נסיעה לאירוע בגן אירועים בשרון  ואתם מתגוררים בדרום הרחוק, מומלץ להתחיל מבעוד מועד את הליך ההסתגלות ולהתנסות במספר נסיעות קצרות בתוך העיר מידי יום או בתכיפות אחרת גבוהה יחסית.

 

תנאים בשטח

כדאי לדאוג שבנסיעה יהיו התנאים האופטימאליים לשהותו של התינוק ברכב, כמו למשל טמפרטורות נוחות. בנוסף, וודאו שלא תהיה שמש ישירה על פניו, דבר הגורם לו לחוסר נוחות ולהגיב בהתאם ולצורך כך, מומלץ להצטייד בצילון לחלון. במידה ואתם מבחינים שהתינוק אינו מרגיש נוח בסלקל, בדקו שהכתפיות שלו אינן לוחצות מידי ושהוא יושב בזווית נכונה.

 

צוות הווי ובידור

כשמדובר בנסיעה ארוכה יחסית, מומלץ שיהיו ברכב פריטים לצורכי בידור והנעמת זמן הנסיעה עבור התינוק. היעזרו בדיסקים של שירי ילדות אהובים, מוסיקה קלאסית או כל נעימה אחרת שידועה כמרגיעה אותו. יש תינוקות שהשמעת מוזיקה מסוג מסוים מרדימה אותם, פיתרון לא רע להעביר זמן נסיעה. בנוסף, ניתן למצוא בשוק מגוון צעצועים ומשחקים המיועדים לשימוש ברכב, כמו למשל מוביילים מנגנים, מסתובבים, פעלולונים וכדומה, במטרה להעסיק את התינוק במהלך הנסיעה ולהסיח את דעתו. גם רעשנים מסוגים שונים יכולים לשמש למטרה זו. 

 

פק"ל מרגיע

מומלץ לשמור ברכב את ערכת ההרגעה הרגילה של התינוק, בין אם מדובר בחיתול טטרה, מוצץ, או כל חפץ אחר שהתינוק אוהב ומכיר. לא כדאי להיזכר באמצע נסיעה שהדברים הידועים והטובים נשארו בבית והם היו יכולים להוות פיתרון מצוין להרגיע את התינוק בעת הנסיעה, במיוחד כשהוא חווה אותה כלא בטוחה או מלחיצה.

 

הסחת דעת

במידה והתינוק בוכה בזמן הנסיעה, נסו להסיח את דעתו באמצעות שירה אהובה ומוכרת שלכם. אין כמו שיר מוכר, מרגיע שאמא שרה לתינוק, אותו הוא מקשר לזמנים של רוגע, הנאה ומקשר לסיטואציות חיוביות. אפילו דיבור רגוע בטון נעים יכול לעשות את העבודה, כך שהתינוק לא ירגיש שהוא לבד בסיטואציה מלחיצה עבורו גם כשפניו אינן מופנות כלפיכם.

 

עצירה באמצע הדרך

במידה וניסיתן את מירב האפשרויות והתינוק ממשיך לבכות ולא נרגע, עצרו בצד בביטחה, הוציאו אותו מהסלקל, הרגיעו אותו, בדקו אם יש צורך להחליף לו חיתול, אולי הוא רעב ולאחר מספר דקות חזרו והמשיכו בנסיעה. יתכן שהבכי נסע כתוצאה מהיותו רטוב, מלוכלך או רעב. חשוב לזכור שבכי התינוק היא דרכו להביע את עצמו וחשוב לא להתעלם ולהיות קשובים אליו ולצרכיו. למרות שאולי הנסיעה נראית לכם קצרה אבל עבורו יכולה להצטייר כבלתי נגמרת.

 

תזמון הנסיעה

נסו לתזמן את הנסיעה למועד בו התינוק שבע. תינוק רעב בוודאי שאינו יהיה רגוע בזמן הנסיעה. במידה ואתם יודעים שהתינוק רגיל לישון בשעה מסוימת, נסו לתזמן את הנסיעה למועד זה, שהרי אין תינוק רגוע כתינוק ישן. או לחילופין, במידה והדבר אינו מתאפשר, נסו לנסוע מיד אחרי שהתינוק מתעורר משינה טובה ורגועה.

 

לסיכום,

הסיטואציה ברכב בא הינכם נדרשים למלוא הערנות ותשומת הלב לכביש והתינוק מייבב מאחור, אינה נעימה עבורכם ועבורו כאחד. כדי לשמור על ביטחונכם בנסיעה, ניתן להשתמש בשירים, דיבור בקול נעים ורגוע, צעצועים ומשחקים מיועדים לרכב ובהתאם לגיל, עצירה במקרי הצורך להתרעננות ושינוי אווירה והצטיידות בהרבה סבלנות. שילוב בין אלה ובחירה באפשרויות המתאימות עבור התינוק וידועות כבעלות השפעה מרגיעה עליו, יכולות להפוך את הנסיעות לגני אירועים בשרון ולמקומות רחוקים אחרים לפחות ארוכות וליותר נעימות.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו