התאמת צעצוע לגיל הילד - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

התאמת צעצוע לגיל הילד

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 12.11.2009

כיום, עם שפע האפשרויות המוצעות בחנויות, קל מאוד למצוא צעצוע כמתנה מושלמת לילד. חשוב במיוחד להתאים את המשחק לגיל של הילד שלו מיועדת המתנה. פרופסור סוייר מסביר שצעצועים הם גורם חשוב לחינוך והתפתחות הילד, במיוחד אלו שלא הגיעו לגיל בית ספר, ואף מציע מספר המלצות להורים המתלבטים בבחירת צעצועים המתאימים לילדיהם.מאת: לוטי זילברמן


שירי כבודי-אביב

התאמת צעצוע לגיל הילד

כיום, עם שפע האפשרויות המוצעות בחנויות, קל מאוד למצוא צעצוע כמתנה מושלמת לילד . חשוב במיוחד להתאים את המשחק לגיל של הילד שלו מיועדת המתנה. ר. קיטס סוייר הוא פרופסור לחינוך באומנות ומדע מאוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, ומומחה ביצור ואילתור של משחקים. פרופסור סוייר מסביר שצעצועים הם גורם חשוב לחינוך והתפתחות הילד, במיוחד אלו שלא הגיעו לגיל בית ספר, ואף מציע מספר המלצות להורים המתלבטים בבחירת צעצועים המתאימים לילדיהם.

ילדים מתחת לגיל 6

רוב הצעצועים המיועדים לילדים מתחת לגיל 6  מבוססים על לימוד בונה. הרעיון הוא שכל ילד מפתח את הידע והדמיון שלו תוך השתתפות במשחק, וכל צעצוע, אפילו משחק קוביות פשוט, טוב לילדים כל עוד שהוא בטוח ומתאים לגיל הילד. לטענתו אין משחקים טובים יותר או טובים פחות, כולם מובילים להתפתחות כישורים ודימיון של הילדים. הוא ממליץ לא להושיב את הילד בחדרו לשחק לבד - המשחק צריך להיות, עד כמה שניתן, ביחד עם הורים. הדבר מחזק את הקשר בין הילד וההורה סביב הצעצוע או המשחק.

 

ילדי בית ספר

לילדים בני שש ומעלה פרופסור סוייר ממליץ על צעצועים ומשחקים  המבוססים על חינוך כגון משחקי מדע, וגם משחקי וידאו העוזרים ללמוד ולהבין עקרונות ואסטרטגיות. משחקי הוידאו על פי החוקר נפוצים מאוד כיום בכל הגילאים, והם אינם מזיקים כל כך כמו שהורים נוטים לחשוב. מחקרים הראו שמשחקי הוידאו עדיפים על פני צפייה בטלויזיה – שכן הילד נמצא במצב פעיל, לעומת המצב הסביל של צפיה בטלוויזיה. אין המדובר בפעילות פיזית אלא שיכלית. החוקר מצא שמשחקי הוידאו לא הפכו את הילד לבודד שכן ילדים משחקים בדרך כלל עם חברים ובנוסף המשחק הופך לנושא לשיחות בבית הספר.

החיסרון של משחקי הוידאו שאינם מצריכים הרבה דימיון ואילתור. פרופסור סוייר חושב שהאילתור חשוב מאוד להתפתחות הילד וזו הסיבה שהילדים לא צריכים להשקיע יותר מדי זמן במשחקים אלה, על מנת לא לאבד היכולת לאלתר ולייצר.


לסיכום
: המלצתו של החוקר היא להתאים את הצעצועים לגיל הילדים. ילד לא יפיק הרבה מצעצועים ומשחקים המיועדים לילדים קטנים יותר או גדולים יותר. המשחק חייב לעניין את הילד, לא מסובך מדי אך גם לא מדי קל.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו