צעצועים לגילאי 6 - 0 - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

צעצועים לגילאי 6 - 0

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 01.03.2005
התינוק מאוד פעיל ומתעניין כבר בשבועות הראשונים של חייו. חשוב לספק לו בתקופה זו גירויים של מגע, צליל, תנועה, צבע. את הגירויים ניתן ליצור באמצעות צעצועים המתאימים לשלבים השונים של התפתחותו.

צעצועים לגילאי 6 - 0 התינוק מאוד פעיל ומתעניין כבר בשבועות הראשונים של חייו. חשוב לספק לו בתקופה זו גירויים של מגע, צליל, תנועה, צבע. את הגירויים ניתן ליצור באמצעות צעצועים המתאימים לשלבים השונים של התפתחותו. החברות מפתחות כיום צעצועים המעודדים את סקרנותו, דמיונו ויכולותיו המוטוריות של התינוק. הצעצועים מסייעים לתינוק לחקור, ללמוד ולגלות את העולם החדש אליו הגיע.

רעשן
הרעשן משלב גירויים של צליל, צבע ומגע. בשלב הראשון בחרו רעשן קטן וקל משקל והניעו אותו באיטיות מול פניו, כדי שהתינוק יוכל להבחין בפרטים וליהנות מהצלילים. הרעשן מגרה את התינוק לאחוז בו, להניעו ולטלטלו על מנת להפיק את הצלילים. ישנם רעשנים מחומרים שונים כגון: בד, פלסטיק, גומי ושילוב ביניהם. 

מובייל
המובייל משלב גירויים של תנועה, צליל וצבע המפתחים את הדמיון והחושים הבסיסיים של התינוק. ניתן להתקינו מעל המיטה או הלול של התינוק. יש לוודא שכל חלקי המובייל מהודקים היטב, ושהמרחק בין המובייל לעיני התינוק הוא 20-30 ס"מ. יש לוודא שאורך החוטים שמחזיקים את חלקי המובייל לא יעלה על 22 ס"מ.

ספרים רכים
לתינוק שאך נולד קל יותר להבחין בדמויות גדולות וברורות ובצבעים עזים ומנוגדים. התינוק הרך מתעניין מאוד בתמונות בעלות צורה הדומה לפני אדם - עם שיער, עיניים ופה. כמו כן נמשך התינוק לצורות מורכבות, בעלות דוגמא החוזרת על עצמה למשל: עיגול בתוך עיגול, משבצות שח-מט, ספירלה וכדומה. ספרים בגווני שחור יוצרים ניגודיות חדה מעניקים עניין ומגרים את הדימיון.
ביחרו ספרים העשויים בד, קרטון קשיח או פלסטיק. ספרי הפלסטיק עדיפים כיוון שהתינוק יכול להכניסם לפה וההורה יכול לנקותם בקלות. ספרי הקרטון טובים להעמדה קשיחה, למשל בעגלה בזמן טיול.

בובות רכות
בתחילת חייו של התינוק מספקות הבובות הרכות יכולת הבחנה בין מרקמים: בד רך ונעים, בד מחוספס יותר, חלקים בולטים ושקועים וכדומה. הבד, שהוא קל ורך, מעניק לתינוק תחושה של רכות וחמימות העוטפות אותו, ולכן קל לו יותר להתקשר לבובות רכות בחודשי חייו הראשונים. חשוב שהבד יהיה לא רעיל שכן התינוק יכניס אותו לפה ושיהיה כביס. אסור לתת לתינוק בובות שעירות או פרוותיוית פן יבלע התינוק או ישאף את השערות.

פעלולון
קיימים פעלולונים מסוגים שונים אותם ניתן לתלות על סורגי המיטה, הלול, על הסלקל, על העגלה. כל פעלולון עשוי מחומרים שונים, מפתח מגוון חושים ועובד על גירויים שונים.

אוניברסיטה
האוניברסיטה זהו שם כולל למשחקי פעילות המשלבים מספר צעצועים וגירויים רבים. בדרך כלל מדובר בשטיח פעילות העשוי משמיכה רכה ונעימה למגע, בצבעים מרהיבים. התינוק יכול להתעסק בו בכל מיני תנוחות (על הבטן או על הגב), ולהתנסות בפעילויות השונות שמציע השטיח. ישנם גם שטיחי פעילות מורכבים יותר בעלי מתקנים עיליים, אשר מאפשרים לתינוק לשחק בהם גם במצב של ישיבה בסל-קל. שטיח הפעילות מאד נוח, מכיוון שהוא משתלב עם הסביבה בה מניחים את התינוק, בין אם בלול או על הרצפה.


למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו