התינוק שלך סובל מעקיצות יתושים? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

התינוק שלך סובל מעקיצות יתושים?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 14.06.2015

היתושים מעצבנים אתכם? תדעו שזה עוד כלום לעומת מה שהצאצאים שלכם סובלים - תינוקות פגיעים יותר לעקיצת יתושים מאיתנו, אבל רגישים גם לחומרים כימיקלים נגד יתושים...מאת: חאתם עמשה- הרוקח הראשי של רשת ניו פארם


התינוק שלך סובל מעקיצות יתושים?

טיפים ועצות לטיפול בעקיצות

לכבוד הקיץ, עונת היתושים הגדולה, להלן טיפים ועצות לטיפול טבעי בתופעת העקיצות - לפני ואחרי, בקרב תינוקות וילדים

1. הימנעות ממריחה ישירה על העור: רצוי להמעיט בשימוש ישיר בתכשירים על העור העדין של התינוקות (אלא אם כן מדובר בתכשירים טבעיים), שימוש בשמנים אתריים במגע ישיר עשוי לגרום לגירויים ואדמומיות, אלא אם מקפידים לדלל אותם. 

2. טיפולים לאחר העקיצה : ניתן לטפל בתכשירים על בסיס טבעי אשר מבוססים בד"כ על צמח האלוורה וישנם תכשירים על בסיס תרופתי אשר מבוססים על מרכיבים אנטיהיסטמינים כגון: פניסטיל ג'ל אשר מרגיע אחריי העקיצה וטיו ג'ל אשר נמצא יעיל גם למניעה וגם לטיפול.
 

אז מהי בעצם עקיצת יתוש? 

עקיצת היתוש היא בעצם עקיצה של נקבת היתוש, העוקצת פונדקאים בעלי דם חם, כולל האדם, לשם השגת חלבון מתאים להתפתחות הביצים. עקיצות היתושים מטרידות ומגרדות ועלולות לאפשר העברת גורמי מחלה. הגרד שאנו חשים לאחר העקיצה הוא תגובת הגוף לחלבון או ארס המוחדר לגופנו, והוא זה שיוצר את התגובה האלרגית והתגובה הדלקתית המקומית. 
חשוב לציין, כי עקיצה פשוטה יכולה להתפתח לכדי זיהום. הסיבה לכך היא שכתוצאה מהגרד נוצר פצע שיכול להזדהם ולהפוך ל"אמפטיגו" (פצע מוגלתי), או לזיהום תת-עורי (צלוליטיס) - שתי תופעות המצריכות התערבות רפואית ונטילת אנטיביוטיקה. במרבית המקרים של נפיחות ללא כאב מקומי וללא עליית חם כללית מדובר בתגובה לעקיצה בלבד, והטיפול האנטיביוטי מיותר. כמו כן, כשיש עקיצות מרובות קיים קשי להבדיל מאבעבועות רוח ומעקיצות על ידי חרקים אחרים.
 

איך מטפלים בעקיצת יתושים?

הטיפול בתגובה האלרגית לעקיצת היתוש (בעיקר לגרד) יכול להיעשות על ידי מגוון תכשירים הנמצאים למכירה בבתי המרקחת - משחות הרגעה, ג'ל הרגעה וכיוב'. במקרים של עקיצות מרובות ניתן להשתמש גם בתרופות אנטי היסטמיניות דרך הפה הניתנות בהמלצת הרופא המטפל. 
 

מניעה

1. טיפול והדברה מראש באזורים בהם ישנו פוטנציאל להתפתחות "בית גידול" ליתושים - שלוליות שלא יבשו, מקורות מים מטפטפים ועוד.
2. וידוא קיומן של רשתות תקינות בבית, שימוש בנורות כחולות ומריחת חומרים "דוחי יתושים", הקיימים בבתי המרקחת. רצוי לוודא כי החומרים השונים מותרים ומאושרים לשימוש, במיוחד בכל הקשור לילדים. 
3. בטיולים ובפיקניקים (במיוחד בלילה) רצוי להימרח בחומרים "דוחי יתושים", ללבוש בגדים עם שרוולים ארוכים ולהשתמש בכילות במידת האפשר. 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו