טיפול שונישין – דיקור לילדים ללא מחטים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טיפול שונישין – דיקור לילדים ללא מחטים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 22.01.2022

טיפול שונישין – דיקור לילדים ללא מחטים מתאים לגילאי 0-15 ומיועד לטיפול במגוון בעיות. את המחטים מחליפים כלים קטנים ועדינים שעל ידי מגע קל, שפשוף או טפיחה מגרים את המרידיאנים ונקודות הדיקור המסורתיות.  שונישין מתאים לטיפול במחלות עור, ריפלוקס אצל תינוקות, בעיות שינה אצל ילדים, ביעותי לילה, הרטבת לילה, פחדים וחרדות, הפרעות קשב וריכוז, בעיות בהתפתחות המוטורית ועוד.מאת: טל אליאס, ראש תחום רפואה סינית בכללית רפואה משלימה


טיפול שונישין – דיקור לילדים ללא מחטים
הרפואה הסינית גורסת כי אנרגיית החיים (הצ'י) זורמת בערוצים קבועים לאורכו ולרוחבו של הגוף – לערוצים האלה קוראים מרידיאנים. אם הזרימה של האנרגיה במרידיאנים האלה חופשית אז הגוף בריא, אך כאשר יש מצב של עומס או מחסור באנרגיה נוצר חוסר איזון בגוף המתבטא או בתחושה לא נעימה, או בכאב ועד למצב של מחלה.
 

מהו שונישין?

הרפואה הסינית הקלאסית, יחד עם תורת המרידיאנים קיימת אלפי שנים. במהלך ההיסטוריה של הרפואה הסינית שיטת שונישין עברה גם ליפן, שם אומצה בהתחלה על ידי נזירים יפנים ובהמשך קמו שושלות של רופאים יפנים שעסקו בשיטה שעברה אדפטציה לאוכלוסיה המקומית. בסביבות המאה ה-17 מתוך הבנה שהטיפול במחטים עלול להיות טראומטי לילדים קמה לה שיטת השונישין: שוני-ילד קטן שין-מחט דיקור.
 
שונישין הוא טיפול ידידותי שלא עושה שימוש במחטי דיקור סיני סטנדרטיות. את מקומן של המחטים הרגילות מחליפים כלים קטנים ועדינים שעל-ידי מגע קל, שפשוף או טפיחה מגרים את המרידיאנים ונקודות הדיקור המסורתיות.
 
ביפן היה מקובל שבשבוע של ירח מלא ילדים מגיעים לעבור טיפול בשונישין על מנת לחזק את מערכת החיסון שלהם. ההבנה שהטיפול הוא טיפול מונע נעוצה במקורות הרפואה הסינית המסורתית בהם רופא הכפר היה מקבל תשלום על עבודתו כאשר מטופליו היו בריאים ולא חולים. כיום במערב ההגעה לטיפול היא כאשר הילד חולה או סובל מבעיה כרונית כלשהי, ולכן הטיפול יתבצע בתדירות שונה לחלוטין.
 
השונישין מתאים לגילאי 0-15 ומיועד לטיפול במגוון בעיות: אלרגיות, של דלקות אוזניים חוזרות, בעיות של מערכת העיכול, מתאים לתינוקות בני יומם שסובלים מקוליק, ריפלוקס, לתינוקות בני חצי שנה ומעלה שנכנסים למסגרות ואז הטיפול יעיל מאוד גם למניעה וגם לטיפול במחלות ילדים נפוצות.
 
שונישין יעיל גם בטיפול במחלות עור כגון אטופיק דרמטיטיס , מולסקולום (נגעים וירליים), אקזמה, בעיות שינה אצל ילדים, ביעותי לילה, הרטבת לילה, פחדים וחרדות, הפרעות קשב וריכוז, בעיות בהתפתחות המוטורית ועוד.
 
הטיפול נמשך כ-15 דקות, כשבטיפול הראשון עוברים תשאול מול ההורים, ולאחר מכן ניגשים לטיפול בילד. הטיפול מתבצע באמצעות כלי מתכת מיוחדים שאיתם נוקשים, מגרדים, ומניעים אותם על נקודות הדיקור והמרידיאנים. 
 
הטיפול מתבצע בנינוחות, הילד יכול להסתובב בזמן הטיפול בקליניקה, לא מדובר בפעולה פולשנית לכן גם חווית הילד תהיה טובה יותר משימוש במחטים המוחדרות לגוף. אחת מהיתרונות הרבים של השיטה הוא מתן "שיעורי בית" להורים.
 
ההורים מקבלים הדרכה על המשך טיפול בבית בנקודות דיקור מיוחדות שעליהן יש ללחוץ או לעסות באמצעות כלים פשוטים על מנת להגביר את אפקטיביות הטיפול. הטיפול בשונישין מתבצע בתחילה בין פעם לפעמיים בשבוע ולאחר מכן מדובר בטיפול תחזוקתי אחת לחודש. 
 
לסיכום, שונישין היא שיטה מצויינת לטיפול במחלות ילדים נפוצות, אשר ברוב המקרים פועלת במהרה בהטבת מצב הילדים, והופכת לעוד כלי חשוב מניעתי לחיזוק ילדינו ושיפור מצבם הבריאותי.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו