תינוק בשק: למה שקי שינה לתינוקות עוזרים לכל המשפחה לישון - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תינוק בשק: למה שקי שינה לתינוקות עוזרים לכל המשפחה לישון

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 29.06.2019

כמעט אין הורה שלא חווה אתגרים הקשורים לשינת התינוק שלו. תינוקות, מה לעשות, מגיעים לעולם כשהם מתקשים לישון דווקא בלילה, זקוקים להאכלות תכופות, ובאופן כללי הופכים את המושג 'שינה רצופה' למושא חלומותיהם העורגים של  הורים אדומי עיניים מחוסר שינה מספקת.באדיבות חברת Little penguin לשינה בריאה יותר לתינוק


תינוק בשק: למה שקי שינה לתינוקות עוזרים לכל המשפחה לישון
אין, כמובן, שום פתרון קסם אחד לכל אתגרי השינה שתינוקות מציבים בפנינו. תינוק בין שבועיים מאתגר באופן אחר מתינוק בן חצי שנה, ובעיית הירדמות בשעה סבירה היא שונה מבעיית הקצה-כל-שעה. עם זאת, רוב ההורים יפיקו תועלת אם יוסיפו לארסנל דרכי ההתמודדות שלהם עם שינת התינוק מוצר שהפך פופולרי בשנים האחרונות: שק שינה לתינוקות
 

יתרונות שק שינה לתינוק בלילה

המונח 'שק שינה' מזכיר לרובנו מחנאות וטיולי שטח, אבל כשמדברים על שק שינה לתינוקות, אף אחד לא מציע להתחיל לאמן אותם לשירות קרבי. שק שינה לתינוקות הוא פשוט פתרון יעיל לבעיות רבות שמטרידות הורים. 
 
שמיכות לתינוקות, למשל, הן חינניות מאד ומשמשות מתנה מסורתית לתינוקות שאך נולדו, אבל הורים בימינו כבר יודעים שאי אפשר לכסות תינוק רך בשמיכה לשעות הלילה – המלצות ארגון הבריאות העולמי מדגישות שכל חפץ שהוא בעריסת התינוק, משמיכה ועד כרית, עלול להוות סכנת חנק. שינה על מיטה נטולת חפצים, כולל שמיכות, היא לפיכך אחת מההמלצות הרשמיות למניעת מקרי מוות בעריסה. בלי שמיכה, עם זאת, תינוקות רבים עלולים לסבול מקור בלילות חורפיים. שק השינה הוא פתרון מצוין לבעיה הזו: הוא מגיע עם תיקתקים שנסגרים באזור כתפי התינוק, בדיוק כמו הפיז'מה שלו. באופן זה אנחנו מבטיחים ששק השינה לא יסתבך סביב עצמו בלילה כפי שיכול לקרות לשמיכה רגילה. 
 
גם כשמדובר בתינוק גדול יותר, שכבר מותר לו לפי ההנחיות הרשמיות לישון עם שמיכה – לשק השינה יש עדיין יתרון ברור. כשהפעוט ישן עם שמיכה, אנחנו נאלצים לבדוק במהלך הלילה שהוא לא העיף אותה ממנו כבר מזמן וכרגע ישן בלי כיסוי בחדר קר מידי.
לשק שינה זה לא יכול לקרות. התינוק יכול להתגלגל, לבעוט, ואפילו לעמוד במיטה – ושק השינה יישאר עליו. 
 

למה שק שינה בקיץ?

גם בקיץ יש תועלת לשק השינה. בחדרים ממוזגים תינוקות זקוקים בדרך כלל לכיסוי, אולם יש להיזהר מחימום יתר, שגם הוא סיכון משמעותי למוות בעריסה. שקי שינה מגיעים ברמות עובי שונות המותאמות למזג האוויר ולטמפרטורת החדר, כך שגם בקיץ אפשר להבטיח שלילד לא יהיה קר מידי – או חם מידי. 
שקי שינה הם גם אביזר מעולה להקלה בקושי במעברים שונים. כשיש חשש שהתינוק יירדם עוד בדרך, למשל, אפשר פשוט להלביש לו את שק השינה מעל ואז להעביר אותו עטוף ומכוסה ישר למיטה עם ההגעה הביתה. בלילה, כשהתינוק קם כדי לאכול או להחלפת טיטול, ניתן לעשות את כל אלה מבלי להסיר לחלוטין את השק (שמגיע עם רוכסנים מובנים המאפשרים החלפה) וכך לשמר לו את הסביבה החמימה והנעימה. השק גם מסייע בשלב המעבר מעריסה למיטת תינוק, וממיטת תינוק למיטת מעבר. בעוד שהמיטה בה התינוק ישן משתנה, הרי ששק השינה, המתאים עד גיל שלוש, ממשיך ללוות את התינוק או הפעוט משלב לשלב ומקל על ההסתגלות לסביבת השינה החדשה. 
 
אין ספק שהיצע מוצרי התינוקות כיום גדול ומגוון מכפי שהיה אי פעם. בניגוד לחלק מהמוצרים החדשים בשוק, עם זאת, שק שינה לתינוקות הוא קומפקטי, נייד, ונמכר במחיר השווה לכל נפש. הוא גם עשוי ממאה אחוז כותנה, מה שמבטיח מגע רך ונעים ומניעת הזעה. במבחן התוצאה, אין ספק ששק השינה לתינוקות מוכיח את עצמו, ובגדול, כאביזר שמסייע לא רק לתינוק אלא גם לכל המשפחה לישון טוב יותר. 
 
לילה טוב ורציף...
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו