כל מה שאת צריכה לדעת על קפיצות גדילה של תינוקות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

כל מה שאת צריכה לדעת על קפיצות גדילה של תינוקות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 25.06.2022

האם התינוק גדל לנגד עיניך? למדי מתי לתינוקות יש קפיצות גדילה, אילו סימנים לחפש וכיצד לדעת אם התפתחותו של התינוק תקינה.כל מה שאת צריכה לדעת על קפיצות גדילה של תינוקות
כשזה מגיע לגידול יילוד, הורים מנוסים יגידו לך לצפות לבלתי צפוי - והם לגמרי צודקים. בדיוק כשאת מתחילה להרגיש שיש לך את שגרת ההאכלה והשינה, התינוק יכול להתהפך לפתע לחוות נדודי שינה או להיות רעב ועצבני כל הזמן. ואז, באותה מהירות, פתאום לחזור שוב פעם לשגרה. אבל... רוב הסיכויים שאת יכולה לסיים את הנסיעה ברכבת ההרים הזו בעזרת למידה של קפיצות הגדילה של התינוק.
 
הגדילה של התינוק במהלך השנה הראשונה לחייו היא מהירה ועצבנית. התינוק הממוצע יכול לגדול חצי סנטימטר עד סנטימטר אחד בכל חודש בששת החודשים. הם יכפילו את משקל הלידה שלהם ב-5 חודשים וישלשו את משקלם עד יום ההולדת הראשון שלהם (בנים שזה עתה נולדו נוטים לשקול קילוגרם יותר מבנות שזה עתה נולדו והם ארוכים בערך בחצי סנטימטר).
 
קפיצות גדילה של תינוקות, לעומת זאת, הם פרקי זמן קצרים, שבהם הם באמת עולים קילוגרמים ועוברים סנטימטרים - לפעמים ממש בן לילה. וכפי שאת יכולה לדמיין, לגדול כל כך מהר זו עבודה מעייפת. ייתכן שתבחיני בשינויים בדפוסי השינה והגישה של התינוק, זה עשוי לעזור אם תהיי מסוגלת לזהות מתי מתרחשת קפיצת גדילה של התינוק.
 
אז מתי לתינוקות יש קפיצות גדילה? ואיך תדעו אם הקטן שלכן חווה כזה? כאן, אנו מתייחסים לכל מה שאת צריכה לדעת, החל מסימני קפיצת גדילה של התינוק ועד דרכים להקל על התסמינים וכיצד לדעת אם הגדילה של התינוק בדרך.
 

מה הן קפיצות גדילה של תינוקות?

לפני שניכנס לפרטים על קפיצות גדילה של יילוד, בואו נגדיר מהי בעצם קפיצת גדילה. קפיצת גדליה מתייחסת לפרק זמן שבו התינוק חווה עלייה בקילוגרמים ובסנטימטרים. במהלך קפיצת גדילה של תינוק, שנמשכת בדרך כלל רק כמה ימים, סביר להניח שהם ירצו לאכול בתדירות גבוהה יותר ולמשך תקופות ארוכות יותר כדי לספק את הקלוריות הנחוצות לעמידה בקצב גופם הצומח במהירות. התינוק עשוי גם להיראות טרוד מהרגיל ואף עשוי להפגין שינוי בדפוסי השינה. התינוק שלך גדל בהדרגה ועולה במשקל מדי יום, אך קפיצת גדילה של התינוק נוטות להיות פתאומית ומהירה.
 
 

מתי יש לתינוקות קפיצות גדילה?

כשאת עוקבת אחר התקדמות התינוק, את עלולה למצוא את עצמך תוהה, "מתי תינוקות עוברים קפיצות גדילה?" בעוד שכל תינוק הוא שונה, ישנו ציר זמן מוכר של קפיצת גדילה שיילודים נוטים לעקוב אחריו, קפיצת הגדילה הראשונה של היילוד מתרחשת בסביבות 7 עד 10 ימים לאחר הלידה, בדיוק בזמן שבו נוצרת אספקת החלב של אם מניקה, ורוב התינוקות סוף סוף מתחילים להשמין.
 
הקפיצה השנייה, מתרחשת בין שלושה לשישה שבועות. לאחר מכן, התינוק עלול לחוות קפיצות נוספות בגיל 3, 6 ו-9 חודשים. באופן קולקטיבי, סביר להניח שילדכם ישלש את משקלו ויגדל בממוצע 25 סנטימטר במהלך השנה הראשונה שלו, הודות לקפיצות הגדילה הללו של התינוק.
 

כמה זמן נמשכות קפיצות הגדילה של התינוק? 

כל ספרינט מתרחש די מהר - בערך יומיים עד שלושה, מתחילתו ועד סופו. כל כך מהר, למעשה, שאולי אפילו לא תספיקי להבין שזה מה שהתינוק שלך חווה. אך אין מה לפחד. זה דבר טבעי, ובחצי מהזמן אפילו לא שמים לב לזה.
 

סימני גדילת תינוקות

ברגע שאת מבינה מתי לתינוקות יש קפיצות גדילה, את יכולה להתחיל לחפש את הסימנים המעידים. ההתפרצויות הללו עלולות להסתיים כהרף עין, אך ישנם כמה סימני קפיצת גדילה של תינוק שתוכלי לצפות בהם. כל ילד הוא ייחודי ועשוי להגיב אחרת, אבל הנה כמה איתותים שאת יכולה לבחון כדי לדעת מתי הקטן שלך גדל בסערה:
 
1. רעב מוגבר. התינוק פתאום אינו יודע שובע, רוצה לאוכל מסביב לשעון - בין אם הוא נצמד לשד בכל הזדמנות או מרגיש חוסר שביעות רצון אפילו לאחר בקבוק מלא.
2. התעסקות. התינוק עצבני במיוחד במהלך היום, ככל הנראה בגלל שהוא לא מקבל מקטע שינה מספק (ובואי נודה בזה, מי לא עצבני כשהוא רעב ועייף?). בעוד שהתינוק עשוי להיות מוטרד מהרגיל, אין שום דבר שמצביע על כך שקפיצות גדילה גורמות לכאב כלשהו. קפיצות גדילה של תינוקות הן פשוט חלק טבעי מהתפתחות התינוק.
3. התקפי שינה לא נעימים. גם אם התינוק היה פעם ישן ״חלק״, יכול להיות שהוא יתעורר בכל שעות הלילה, כשהוא חסר מנוחה ודורש אוכל.
 
מצד שני, יש תינוקות שישנים יותר בזמן קפיצת גדילה. אחרים יתקשו להירדם או יתעוררו לעתים קרובות יותר במהלך קפיצת גדילה. אל תתפלאו אם תבחינו במידה מסוימת של נסיגה בשינה במהלך קפיצות הגדילה של התינוק.
 
במקרים מסוימים, הגוף שלך עשוי לאותת שהתינוק עובר קפיצת גדילה: כמה אימהות מניקות מדווחות על תחושת רעב וצמא יותר מהרגיל. זהו סימן לאכול ולהאכיל יותר כדי לספק לתינוק מפגשי הנקה תכופים יותר. כאשר יש ספק, הקשיבו לגוף שלכן.
 
איך להתמודד עם הדחפים המתעוררים אצל התינוק בזמן הקפיצה? 
אז את חושבת שאולי התינוק עובר את קפיצת הגדילה - מה עכשיו? סביר להניח שהתינוק ידרוש יותר מתשומת הלב שלך במהלך השלב הזה, אז תהיי מוכנה לבלות זמן נוסף בניחומים וחיבוקים. סביר להניח שגם את תאכילי אותם בתדירות גבוהה יותר, אז הקפידי לטפל בעצמך. תאכלי בריא, שתי הרבה מים, תנוחי כשאפשר ובקשי עזרה אם את יכולה.
 
אין ספק שקפיצות גדילה של תינוקות יכולות להקשות עליך. אבל מומחים ממליצים להתנגד לדחף לקבל את כל הבכי של התינוק עם ארוחה: מומלץ להורים להיות ליברליים יותר עם ההאכלה במהלך היום (הגוף הקטן והעסוק של התינוק זקוק לתוספת הדלק) אבל בכל זאת, צריכים להתאפק בשעת ארוחת הלילה. קפיצות גדילה של תינוקות יכולות להשפיע לרעה על שנתם של תינוקות, והם זקוקים לכל המנוחה שהם יכולים לקבל.
 
עם זאת, האכלה תכופה יותר יכולה גם להגדיל את אספקת החלב שלך, מה שעוזר לספק את התינוק הגדל והרעב במיוחד שלך. עם זאת, הרגעה עם מזון עלולה להוביל להאכלת יתר - אז לפני שאת מניפה בקבוק או שד, חפשי אותות רעב בסיסיים, כמו השתרשות לשד או הבקבוק, והגיבי בהתאם. כשתינוקות מפנים את ראשם מהשד או הבקבוק, זה אומר שהם סיימו, ובכל זאת יש הורים שממשיכים לנסות לגרום להם לסיים את הבקבוק.
 
אם התינוק בררן בלילה, עברו פחות משלוש או ארבע שעות מאז ההאכלה האחרונה והם מעל משקל לידה, את יכולה לנסות להחליף לו חיתול או לשיר לו. את יכולה לעשות דברים אחרים כדי לנסות לגרום לתינוק להירגע בלי להאכיל אותו.
 
מנות שוות של סבלנות ופרספקטיבה, יכולות להיות שימושיות כאשר הקטן שלך לא מתנחם בקלות במהלך קפיצת הגדילה. אם היית צריכה להכפיל את המשקל שלך תוך חודשיים, תחשבי כמה לא נוח לך וכמה תצטרכי לאכול...
 

כמה זמן נמשכים קפיצות גדילה תינוקות?

החדשות הטובות הן שקפיצות גדילה של תינוק ויילוד לא נמשכות זמן רב. בעוד שהתינוק יעבור לעתים קרובות קפיצות גדילה במהלך הינקות ועד גיל הפעוט, קפיצות הגדילה הן קצרות מועד: הן בדרך כלל לא נמשכות יותר משלושה ימים בכל פעם, אם כי לפעמים הן יכולות להתפרש עד שבוע. למעשה, ייתכן שאפילו לא תבחיני בקפיצת הגדילה של התינוק עד שהיא תסתיים ופתאום הבגדים של הקטן שלך לא יעלו עליו יותר. התינוק צריך לחזור להרגלי השינה והאכילה הרגילים שלו ברגע שקפיצת הגדילה נגמרת.
 

איך לדעת אם הצמיחה של התינוק תקינה?

בעוד ערימה יפה של חיתולים רטובים ומשקל שממשיך לצעוד כלפי מעלה הם סימנים מבטיחים לכך שהתינוק משגשג, הפרמטר האמיתי ביותר לבריאותו ולרווחתו של הקטן שלך הוא טבלת הגדילה.
 
רופא הילדים שלך ימדוד ויעקוב אחר הגובה והאורך של התינוק במהלך כל בדיקה (יש הרבה כאלה במהלך 18 החודשים הראשונים) ויחפש דפוסים ומגמות. אם הגדילה של התינוק סוטה בחדות מהעקומה האישית שלו, זה יכול להיות אינדיקציה לבעיה עמוקה יותר, כגון מחלה או מחלה.
 
אבל את לא צריכה לחכות לביקור בריאות כדי לדבר עם הרופא שלך על גדילת התינוק. אם יש לך חששות לגבי קפיצות גדילה או כל היבט של התפתחות הילד, שוחחי עליהם עם רופא הילדים שלך. בסופו של דבר, את צריכה לסמוך על תחושות הבטן שלך. אם זה נראה משמעותי, שווה לדבר עם מישהו.
 
בעוד שקפיצת הגדילה של התינוק עשויה ליצור שוק ובהלה בהתחלה, זכרו, הכל חלק מההתקדמות וההתפתחות הטבעית של התינוק. אין דבר מיוחד יותר מלראות את הילד שלך גדל ומתחזק מול עיניך. עכשיו, כשיש לך מושג טוב יותר מתי לתינוקות יש קפיצות גדילה, תדעי מה לחפש ואיך להתמודד איתן. זכרי, השלב המתיש הזה יעבור...
 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו