מי הבוס? על כלבים וילדים - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • לוח אירועים mamy
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

מי הבוס? על כלבים וילדים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 04.03.2006

האם ידעתם על היתרונות שיכולים לצמוח מגידול ילדים יחד עם כלבים? אנשים רבים שמאמצים כלבים עושים זאת "כי הילד ביקש" ולא מודעים כלל לעובדה שניתן לפתור את הריבים נוסח "אני כבר הורדתי את הכלב אתמול! תוריד אותו אתה היום!" ו"לא בא לי להאכיל את הכלב!" בדרכים פשוטות שייגרמו לילד לרצות לקחת אחריות על הכלב ואף ליהנות מכך.  מי הבוס? על כלבים וילדים

לכלבי משפחה, בפרט גורים לפני גיל שנה, קשה לקשר את הילד כמישהו שנמצא מעליו ב"להקה" המשפחתית, גם בשל גובה הילד וגם בשל חוסר יכולתו לשלוט בו, פיסית.

ביישום טיפים פשוטים ניתן להגביר את תחושת האחריות של ילדים כלפי כלביהם, מה שיהווה יתרון עצום להורים ולילדים כאחד. הילד/ים יהיה האחראי העיקרי על הכלב, ובכך ילמד להיות אחראי על חלש ממנו וגם ילמד ממנו כמה כללים להתנהגות נכונה, כיוון שכלבים מפנימים בקלות כללי משמעת, אם רק מלמדים אותם נכונה ומתמידים בכך.

מס' טיפים, כפי שהובאו על ידי ניר הרמן מ"יחידה המיוחדת לאילוף כלבים", מאלף ומומחה להתנהגות כלבים ובעצמו אב לשני ילדים, בני שנתיים וחצי ו-3 ח':

 • יש לתת לילד להאכיל את הכלב מס' פעמים ביום. בכך נשיג, ראשית, יצירת תחושת אחריות ואף גאווה אצל הילד, כיוון שיידע שהכלב תלוי בו ומחכה לארוחה שלו, ושנית, למידה מהכלב (כן, כן) כי יש לאכול מהצלחת שלו במקום אחד (ולא להסתובב איתה ברחבי הבית, לשבת איתה ליד הטלוויזיה וכו'), כי יש לגמור את כל האוכל מהצלחת ושנחוץ לאכול בזמנים קבועים..
 • גם טיפוח הכלב אחת לשבוע, על ידי סירוק פרוותו, יקנה לילד תחושת אחריות ויחס נכון בין אדם לחיה, התחשבות בחלש ואהבת הזולת.
 • קנה לכלב שתי רצועות וחבר את שתיהן לכלב בעת הטיול. אחת תוחזק על ידך ואחת על ידי הילד.
  הילד יחקה אותך בהליכה עם הכלב וירגיש כמוביל את הכלב.
 • למד את ילדך לאסוף את הצרכים של הכלב, דבר שיקנה לו הרגלי ניקיון והתחשבות בזולת.
 • גש עם ילדך לחנות החיות הקרובה למקום מגוריך ורכשו יחד מיטה לכלב שתשמש לו כמקום מרבץ. מקמו את המיטה קרוב למיטתו של הילד. שינה בקרבת הכלב תעניק לילד הרגשת ביטחון, תפיג את פחדיו מן החושך ותחזק את הקשר בינו לבין כלבו.

אל תניח לכלב לישון עם הילד באותה המיטה, כי על הילד ללמוד שלמרות אהבה, כבוד וקירבה בינו לבין הכלב, יש להציב לכלב גבולות ברורים בכל הנוגע להרגליו, ובדומה להפרדת מקומות השינה של ההורים והילדים, כך גם על הכלב, כמו הילד, ללמוד לישון רק במיטתו שלו.

 • הילד ילמד להנחיל לעצמו, כמו גם לכלב, כללים נוספים כמו זהירות בדרכים על ידי לימוד כלבו לעצור לפני חציית הכביש, משחקים בצעצועיו במקומות המיועדים לכך ועוד.

 

לסיכום, השתמשו בכלב על מנת ללמד את הילד את כללי ההתנהגות הבסיסיים. ברגע שהילד ילמד את הכלב את כללי התנהגות אלו, הוא יפנים אותם טוב יותר בעצמו. 

 

 

באדיבות: היחידה המיוחדת לאילוף כלבים.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו