לעסות תינוקות - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • מפגשי בוקר
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

לעסות תינוקות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 04.03.2006

נרשמנו לסדנת עיסוי תינוקות למען הספורט ובשביל הכיף שבדבר. אבל ככל שנכנסנו לעניין גילינו שיש למעשה בעיסוי צדדים רציניים רבים אותם לא הכרנו כלל. למעשה, מדובר בהרבה יותר מאשר "לעשות נעים בגב" לתינוק. על יתרונות עיסוי התינוקות בכתבה הבאה.מאת: נטע דורון

 

לעסות תינוקות

למה זקוק התינוק שזה עתה נולד? מעל לכל, למגע. זהו צורך בסיסי ממש כמו מזון ומים. זו השפה הראשונה שהתינוק מבין: ליטוף, חיבוק, מגע עור אל עור. מגע זה מעודד או מרגיע או יכול אף לעורר ומכאן חשיבותו העצומה ותרומתו להתפתחות התינוק.

 

אם כך, מה הם למעשה יתרונות העיסוי?

 

 • קשר אם-תינוק – בזמן העיסוי זה רק את ותינוקך. נוצר קשר עין, מגע עור אל עור ומועברת המון אהבה. הקטנים מבינים מגיל אפס את האנרגיה החיובית הזאת, ללא ספק. תינוקות אלו יגדלו עם ההרגשה שהם אהובים ויהיו מאושרים ורגועים. העיסוי הוא משהו מעבר לטיפול הרגיל שאת מעניקה לתינוקך: אמבטיה, החלפת חיתול או הזנה.
 • שיפור יכולות מוטוריות – המגע והעיסוי תורמים לעניין, משפרים קואורדינציה ומעניקים לתינוק את המידע היכן הוא נמצא בחלל ובמרחב וכן תורמים להכרת הגוף.
 • העיסוי עשוי לתרום ולעזור לשיפור תהליכי העיכול, לשחרור גזים ולהתגברות על עצירות.
 • העיסוי יכול לעזור לשיפור איכות השינה.

 

מקומות רבים מעבירים קורסים של עיסוי תינוקות. חשוב מעל לכל לוודא כי מדובר במקום מקצועי וכי הוא מועבר על ידי איש מקצוע מוסמך. בקורס של שירותי בריאות כללית מדובר בסדנה בת שלוש פגישות בנות שעה. הסדנה מיועדת לתינוקות מגיל 6-8 שבועות ומעלה עד גיל זחילה פחות או יותר. הסדנה מועברת לקבוצה של לא יותר משמונה משתתפים והיא מועברת ע"י פיזיותרפיסטית שעברה הכשרה מיוחדת בתחום עיסוי תינוקות.

 

אז מה לומדים למעשה בקורס ?

התנאים הבסיסים לשם ביצוע עיסוי טוב:

 • טמפרטורת החדר צריכה להיות 22-24 מעלות צלסיוס.
 • תאורה נוחה ורצויה מוזיקת רקע מרגיעה.
 • להכין בהישג יד שמיכה, שמן לעיסוי, מגבת, חיתול ובגדים להחלפה.
 • על התנוחה להיות נעימה ונוחה לתינוק ולמעסה.
 • את העיסוי ניתן לבצע על משטחים כגון מזרון, מיטה, שיטת החתלה או על רגלי ההורה. יש לשים מגבת או חיתול מתחת לתינוק על מנת לספוג את השמן או במידה והתינוק פולט או מרייר.
 • עיסוי טוב ואפקטיבי מתבצע כאשר התינוק עירום. יחד עם זאת, מומלץ לבצע את ההפשטה בשלבים ורק אם התינוק מסכים לדבר.

 

מתי הוא הזמן המומלץ לעיסוי התינוק וכמה זמן מומלץ לעשותו?

כל הורה יבחר את הזמן ביום המתאים לו ולתינוקו, ולכך אין כללים. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בפעולה שאמורה להעביר שלווה, ביטחון רוגע ונחת אין אפשרות לבצע אותה אם התינוק רעב או מייד לאחר שאכל וכמובן לא בזמן שהוא חולה, בוכה, ישן או סובל מפצעים. אם אתם עייפים או לחוצים בזמן, ברור שזה גם אינו הזמן לעיסוי רוגע...

מכאן, שנשארים לא הרבה רגעי קסם שכאלה שבהם כן ניתן לבצע את העיסוי...יחד עם זאת, אם ניתן לשלב זאת כחלק משגרת הטיפול בתינוק בהחלט ימצא חלון ההזדמנויות הרצוי. העיסוי יכול להתבצע 10 דקות על חלק אחד בגוף, או אם אתם ממש לא לחוצים בזמן והכול "הולך חלק", ניתן לעסות אף כשעה את כל חלקי הגוף !

כמו כן תמיד יש לזכור – התינוק הוא ישות עצמאית ואם הוא מראה סימנים שאינו מעוניין להמשיך, העיסוי ייפסק מיידית. מתוך הכרה זו נדאג גם לבקש את רשותו לעיסוי ונשמור על קשר עין עמו לאורך כל התהליך.

 

מה הם תרגילי העיסוי לתינוק?

לצורך כך יש כמובן להירשם לקורס וללמוד זאת ישירות. בכלליות, מדובר בסדרת עיסויים העובדים על חלקים שונים בגוף: רגליים, בטן, בית החזה, ידיים וזרועות, גב ופנים.

כל חלק בגוף המקבל את העיסוי "מתרגם" את האנרגיה החיובית ומתעל אותה לטובת שיפור המוטוריקה של התינוק או להקלה על כאביו (גזים, שיניים וכד'). מעבר לכך, מקבל התינוק את מגע האהבה של ההורה לו הוא כה זקוק.

המדריכה בקורס מראה בפירוט אלו תנועות יש לבצע, אלו תנוחות מומלצות ואלו אינן רצויות. מעבר לעיסוי, מקבלים מהמדריכה אינפורמציה חשובה לגבי ההתפתחות המוטורית של התינוקות: כיצד ניתן לעודד התהפכות, חשיבות ההשכבה על הבטן, עידוד התינוק לזחילה וכו'.

 

לסיכום

גם בתור אם מנוסה למדתי רבות בסדנה. מעבר לתרגילים המפורטים של כיצד והיכן לעסות נוצרה אינטראקציה מעניינת מול המדריכה ומול יתר המשתתפות בסדנה. העיסוי הוא מעל לכל הנאה צרופה לאם ולתינוק, מעודד את תחושת הרוגע והביטחון של התינוק ושל ההורה וזאת בנוסף להשפעה החיובית שלו על המוטוריקה של התינוק.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו