צעדים ראשונים בהורות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

צעדים ראשונים בהורות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 17.07.2008

ביום אחד החיים משתנים מן הקצה אל הקצה. מחיים מוכרים, ידועים וברורים לחיים בהם הזוג נלחם על כל דקת שינה איכותית ונתון במרדף אחר שעות השינה האבודות..הספונטניות...והזוגיות הרומנטית. הכנה לקראת הצעדים הראשונים בהרות עשויה לסייע בתקופה לחוצה זו.מאת: לימור קרלינסקי-ארג'י, מדריכת הסדנה "צעדים ראשונים בהורות", מועדון היולדות "מאמי ליס", בית החולים "ליס" ליולדות.


2P סטודיו

צעדים ראשונים בהורות

אם היו שואלים את אימא שלי לפני כמעט ארבעים שנה אם היא רוצה להצטרף לקורס הכנה ללידה היא בטח הייתה חושבת שמישהו השתגע. ובאמת לפני ארבעים שנה לא היה צורך. הכל היה ברור: נשים היו כורעות ללדת, לא שאלו שאלות ומילאו את תפקידן בחלוקת התפקידים המסורתית. כמובן שהיום לאישה שעומדת מול לידה ראשונה קורס כזה הוא בחזקת מובן מאליו. אנחנו הנשים כבר לא שם. אנחנו רוצות לדעת מול מה אנחנו עומדות, איך אפשר להקל עלינו את הכאבים שפעם היו גזירת שמיים והיום ישכל כך הרבה דרכים ואפשרויות החל מזריקת האפידורל ועד לתרגילי נשימה ועבודה עם כדור על מנת להקל על הכאבים. יש המון גישות  ותיאוריות לגבי הדרך הנכונה עבור התינוק והאם היולדת. ומתוך כך כל אישה מוצאת את החיבור שלה, לדרך שלה ולאישיות שלה. באמצעות סדנת הכנה ללידה מצטמצם הפער בין המיתוסים ואי הוודאות סביב הלידה לבין המציאות שתפגוש את הנשים בחדר הלידה. צמצום הפער מקנה לנשים שיולדות בפעם הראשונה ועדיין לא יודעות בפני מה הן עומדות בטחון מסוים ותחושה מסוימת של שליטה בתוך כל הסיטואציה רווית הלחץ הזו.

כיום ניתן מענה מלא לשאלות ולחששות שעולות כתוצאה מתהליך הלידה ובאמת נשים בהריון ראשון באופן טבעי כל כך עסוקות בהריון עצמו ובחשש מפני הלידה שהן לא פנויות  להיערך לימים ולחודשים שאחרי. מי שפגש ושוחח עם נשים בימים ובחודשים הראשונים אחרי לידת בנם או בתם הבכורים, במעבר מזוגיות  למשפחה, נתקל בהמון בלבול , לחץ , חוסר בטחון והמון בדידות בתקופה הלא פשוטה הזו.

לשמחתי לאחרונה מתחילה להתפתח המודעות לצורך הגובר בהכנה לקראת  הצעדים הראשונים בהורות . לאט לאט צצות סדנאות קצרות שנותנות מענה למקום הזה. אני מניחה שבעוד עשרים שנה מהיום גם סדנת הכנה להורות תהיה בחזקת מובן מאליו.

המעבר המרגש מזוגיות למשפחה הוא מהיר ומיידי. ביום אחד החיים משתנים מן הקצה אל הקצה. מחיים מוכרים , ידועים וברורים לחיים בהם הזוג נלחם על כל דקת שינה איכותית ונתון במרדף אחר שעות השינה האבודות..הספונטניות...והזוגיות הרומנטית.

נשים וגברים נאלצים לעמוד מול המיתוסים שמושרשים כל כך עמוק אצלנו ובעקבותיהם הציפיות מהמצב החדש, ציפיות שהן לעיתים בלתי אפשריות. הציפייה לגל אהבה שישטוף את האם והאב הצעירים מיד עם המבט הראשון בתינוק החדש כאשר בפועל לרוב זה תהליך שלוקח זמן ... הציפייה להנקה מהירה ומיידית כאשר בפועל זה תהליך שדורש הרבה התאמה והכוונה ולעיתים לוקח חודש ויותר.  בנוסף , קיימות התמודדויות ודילמות רבות שקשורות בזוגיות שנזנחת, במעבר מזוג רומנטי וספונטני לזוג שעסוק בהחלפות, חיתולים, האכלות והרדמות, קיימות דילמות רבות שקשורות באופי הטיפול שהזוג  מעניק לתינוק החדש, בקושי לשחרר לעיתים גם מול בן הזוג שנשאר מחוץ לתמונה,  בתחושות אשם ,בתסכול וחוסר האונים מול בכי בלתי פוסק לעיתים, בבדידות עמוקה מול כל השאלות הדילמות וההתמודדויות כאשר בן הזוג ממשיך להתפתח בחייו המקצועיים .

לא פלא אם כך שקיימים משברים רבים ומשפחות רבות מתפרקות שנה אחת בלבד לאחר הולדת הילד/ה הראשון/ה.

הדילמות והקשיים שניצבים בפני האם הצעירה והזוג שהפך בן לילה למשפחה מחייבים התייחסות והכנה, כמו בכל תחום בחיים הרעיון הוא לצמצם את הפער בין הפנטזיה למציאות. ככל שניטיב לצמצם את הפער ולהתיידד עם המציאות המתקרבת , ניטיב להתמודד עם המציאות על כל פניה.  אם נכיר את הכוחות והחולשות שלנו, נבין מה צפוי לעבור עלינו ועל התינוק החדש שלנו בצעדיו הראשונים שלו בעולם ושלנו בהורות, נלמד איך נוכל להגביר את תחושת השייכות שלו כבר מגיל ינקות ומתוך כך את הביטחון והדימוי העצמי שלו ונקבל כלים שיקלו עלינו את ההתמודדות עם הדילמות, הפחדים והחששות נוכל להתמודד בצורה המיטבית עם ההפתעות שעוד טמונות לנו בדרך המדהימה והמרגשת שלפנינו בדרך לתפקיד חיינו.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו