התרומה של קהילות בסביבות מגורים לילדים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

התרומה של קהילות בסביבות מגורים לילדים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 23.10.2021

זוכרות את חברי הילדות הראשונים שלכם? אלה שהכרתן בבית הספר והיו מתגוררים בסמיכות אליכן? יצירה של קהילות מגורים המורכבות ממשפחות לילדים בגילאים דומים נוטות להתגבש וליצור מרקם חברתי בריא המסיע להתפתחות הילד ולתכונות אופי משמעותיות. במאמר זה נדון בהרחבה כיצד קהילות בסביבות מגורים תורמות הן להורים והן לילדיהם.התרומה של קהילות בסביבות מגורים לילדים

האדם הוא יצור חברתי – כבר מילדותו

חשוב לדעת כי תהליך ההתפתחות של הילד קשור לקשר שהוא בונה עם הסביבה שלו, עם ההורים ועם קבוצת השווים לו – הילדים האחרים בגילו. ככל שהוא נחשף לקבוצה גדולה יותר, הוא יכול לבנות את הקשרים החברתיים הללו וללמוד עקרונות כמו שיתוף ונתינה, אסרטיביות, ויתור ואפילו תחרותיות. מלבד זאת, חלק נכבד מתהליך ההתפתחות נבנה באמצעות משחק. כיום, בדור המסכים, ילדים רבים מוצאים את עצמם לבד לאחר שעות בית־הספר. בשכונות בהן נבנתה קהילה מגובשת, הילדים יוצאים אחר־הצוהריים לשחק זה עם זה ומפתחים מיומנויות מוטוריות חשובות ומסייעים להתפתחות אחד של השני.
נהוג לציין בפסיכולוגיה חברתית כי "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו" (טשרניחובסקי). הוא בונה את המאפיינים האישיותיים שלו בהתאם למקום שבו גדל, והגירויים שאליהם נחשף במהלך הילדות. שהייה עם ילדים אחרים מחוץ לשעות הלימודים מאפשרת להתפתח גם מבחינת קוגניטיבית ולעודד רכישת שפה והרחבת אוצר המילים. אם תשימו לב לכך, תגלו כי ילדים שנמצאים זמן רב יותר בחברת ילדים אחרים מתחילים לסגל לעצמם את הביטויים שלמדו מהם. השפעה של קהילה חיובית יכולה להוות תשתית חשובה להתפתחות קוגניטיבית. 
 

סביבה תומכת גם להורים

סביבה של קהילה מעניקה תמיכה רבה גם להורים, צעירים וותיקים. כאשר יש הורים נוספים היוצאים לשחק עם הילדים בפארק או הגינה הסמוכים למקום המגורים, ניתן לבנות קשרים חברתיים חדשים הממשיכים גם בשעות הפנאי. ההורים של הילדים שנפגשו בגינה יכולים להמשיך את השיחה הקולחת גם בפגישה לקפה בשעות הבוקר, והקשרים הבין־אישיים הללו מפיגים את תחושת הבדידות.
 

מתחמים קהילתיים המעודדים אינטראקציה בין המשפחות

כאשר שכונה נבנית מתוך חשיבה קהילתית, כמו דירה בחריש בשכונת "בצוותא", קל מאוד ליצור את האינטראקציות החברתיות.
מיזם הדיור השיתופי הזה, בשיטה המכונה בלועזית "קו־האוסינג".
העיצוב הפיזי של השכונה מעודד חיי קהילה וכולל אפשרות צפייה על השטחים המשותפים כמו הפארקים, הגינות ומתקנים משותפים הממוקמים במרכז שווה מכל הדיירים וקיים ריכוז של אתרי פעילות על דרכים משותפות. כך שהגנים ומעונות היום, וכן הגנים הציבוריים אינם מחייבים חצייה של כבישים והם נמצאים במיקום המאפשרים תנועה נפרדת מכלי־הרכב בשכונה. 
בנוסף, נבנות בשכונה חנות שיתופים המאפשרת לדיירים להחליף מוצרים זה עם זה ומתחם המשויך לשכונה לארגון אירועים כמו ימי הולדת. עבור המבוגרים נבנים חללי עבודה משותפים, שבהם יוכלו לעבוד מהבית בצוותא. יתרון נוסף שיש לשכונה שבה האכלוס כולו מתבצע בעת ובעונה אחת, הוא היכולת של התושבים בשכונה החדשה לגור בסמיכות זה לזה, בלי לחכות שהבנייה תסתיים שלב אחר שלב.
 

גם נכס להשקעה

דירות שממוקמות בשכונות קהילתיות מושכות אליהן לא רק רוכשים אלא גם שוכרים. לכן, מדובר בנכס שיכול להוות דירה להשקעה עם תשואה יציבה, שיושכר למשפחות שרוצות להצטרף לקהילה, אך אינן מסוגלות להשיג את ההון העצמי או לקבל משכנתה כדי לרכוש נכס במתחם. השכירות, מאפשרת להם להשתלב במקום, ולגדל בו את המשפחה. 
לסיכום, לשכונות קהילתיות יש יתרונות רבים עבור ההתפתחות הקוגניטיבית ופיתוח היכולות החברתיות של הילדים, כמו גם סביבה תומכת להורים היכולים להיעזר זה בזה. במידה רבה מדובר ביתרונות של גרסה מודרנית לחיים בקיבוץ, ללא הפרדה של הילדים מההורים. סביר להניח שבעתיד נראה שכונות נוספות שנבנות בשיטה זו, אך כרגע מדובר בפרויקט ייחודי בישראל. 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו