שיהוקים בזמן הריון, האם יש ממה לחשוש? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

שיהוקים בזמן הריון, האם יש ממה לחשוש?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 06.10.2018

אני מרגישה בעיטה או שזה קצת גזים? התינוק מתהפך או שהרגשתי בחילה כרגע? אולי אלו בכלל שיהוקים? איך זה קורה? ממה?שיהוקים בזמן הריון, האם יש ממה לחשוש?
הריון הוא זמן של שמחה והתרגשות ויש בו המון שינויים ותחושות חדשות, הניסיון להפריד בין תחושות הריון נורמליות לבין חששות אפשריות הוא מאתגר במיוחד. גם אם כבר חווית הריון לפני, כל הריון וכל תינוק הוא ייחודי.
 
בהריון תרגישי תחושות רבות, וקשה לפענח כל תחושה ועל מה היא מצביעה. לפעמים זה יכול להיות שיהוקים או בעיטות או התכווצויות או גם צירי ברקסטון. 
צירי ברקסטון נוטים להיות מורגשים כמו התקשחות של הבטן והם עשויים להשתנות או להפסיק כאשר תשני את מיקומך. הציר עובר אחרי מספר שניות והתקשחות של הבטן משתחררת.. תנועת העובר יכולה לגרום לך לתחושות שונות. אם תשני את מיקומך, תקומי או תסובבי תראי שהתחושה לרוב גם תחלוף בהתאם לתנועת התינוק. אם את מרגישה תנועה מהירה שחוזרת על עצמה כנראה שאלו שיהוקים של התינוק. למרות שכולן מרגישות דברים קצת אחרת אחת מהשניה, רוב הנשים מרגישות את השיהוקים של התינוק כתחושה פועמת.
 

למה התינוק משהק?

שיהוקים אצל התינוק בזמן ההריון זהים לשיהוקים שלאחר הלידה.
אצל ילדים ומבוגרים זה קורה בעיקר כשהבטן מלאה מידי, כשיש גירוי בגרון וגם רגשות עצבים והתרגשות יכולות לגרום לשיהוקים. ישנן מספר תיאוריות לגבי שיהוק אצל תינוק ברחם: עזרה בבשלות הריאות, עזרת הסרעפת להתבגר וגם כאשר התינוק מתאמן בנשימה ובבליעה. מחקרים שונים נעשו כדי לבדוק מדוע התינוקות משהקים ברחם, אין ממצא 100% מדויק. עם זאת, ידוע כי לרוב זאת לא סיבה לדאגה ונשים בהריון לא צריכות להיכנס לפאניקה מכך. מאחר ששיהוק הוא רפלקס גוף רגיל. 
 

האם יש סיבה לדאגה?

בדרך כלל, שיהוקים הם לא סיבה לדאגה. עם זאת, אם את מבחינה בעלייה פתאומית בשכיחות שיהוקים בסוף השליש השני או השליש השלישי, עדיף להתייעץ עם הרופא. שוב, רוב הסיכוים שמדובר בשיהוק רגיל ובריא ואין סיבה לדאגה. אך בכל זאת, בכל פעם שיש לך חששות לגבי ההריון חשוב להתייעץ עם הרופא.  למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו