רעלת הריון - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

רעלת הריון

 • צריכת סידן מורידה סיכון לרעלת הריון וללידת פג

  צריכת סידן מורידה סיכון לרעלת הריון וללידת פג

  פורסם ב: 10.12.2008

  מחקר חדש שנערך במרכז הרפואי לוק נאייק בניו דלהי, שבהודו, בשיתוף ארגון הבריאות העולמי ה – who והוועדה ההודית למחקר רפואי נבדק הקשר בין צריכת תוספות סידן במהלך ההריון, לבין הסיכון לחלות ברעלת הריון.

 • האם אכילת שוקולד עשויה למנוע רעלת הריון ?

  האם אכילת שוקולד עשויה למנוע רעלת הריון ?

  פורסם ב: 27.11.2008

  אמא שלי תמיד אמרה, "אשה בהריון צריכה לקחת כל לילה קוביית שוקולד מתחת ללשון, לשינה ערבה ולצמיחה ובריאות העובר". מחקרים מדעיים וספרות ענפה שפורסמו מאז, התריעו מפני אכילת שוקולד ופרטו את כל חסרונותיו. והנה דווקא עתה בימים אלו ממש, החלו להתפרסם מאמרים שמזכירים את האמירה הישנה של אמא שלי.

 • האם מתקרב פתרון התעלומה של רעלת ההריון?

  האם מתקרב פתרון התעלומה של רעלת ההריון?

  פורסם ב: 29.08.2008

  רעלת הריון, הינה אחד הסיבוכים הקשים בהריון, ואחת מהסיבות המובילות לתמותה ותחלואה של האם והעובר. תסמיני המחלה כוללים יתר לחץ דם, הפרשה מוגברת של חלבון בשתן ולעיתים גם פגיעה במערכות שונות בגוף כמו הכבד, הכליה והמוח. נכון להיום, הגורם לרעלת הריון אינו ידוע, והמחלה, המכונה "המחלה של התיאוריות", נחשבת לתעלומה רפואית שטרם נפתרה. על המחלה, הסיכון והפתרון המסתמן.

 • מה הקשר בין אומגה 3, אסקימוסים, ורעלת הריון

  מה הקשר בין אומגה 3, אסקימוסים, ורעלת הריון

  פורסם ב: 09.07.2008

  כבר בעבר היה ידוע, שבקרב האסקימוסים, שמזונם עשיר בדגים, שמקורם במי ים עמוקים וקרים, שכיחות רעלת ההריון נמוכה ביותר וכמעט לא ידועים שם מקרים של רעלת הריון המתפרצת מוקדם. נשים בהריון, הסובלות מבחילות והקאות, בדרך כלל נמנעות מלקיחת אומגה 3 כתוסף מזון, אך ישנה חשיבות גדולה בהקפדה על דיאטה נבונה, עשירה במאכלי דגים ואצות ים, במהלך ההריון.

 • רעלת הריון

  רעלת הריון

  פורסם ב: 05.02.2007

  רעלת הריון היא מחלה ייחודית לבני אנוש,מסבכת כ-5% מכלל ההריונות, ובצורתה הקשה מובילה לפגיעה בכלל מערכות גוף היולדתומהווה גורם תחלואה אימהי ועוברי. בישראל כ-10,000 נשים בשנה לוקות ברעלת הריוןבדרגות שונות.

עמודים: 1 | 2