כמה עולה לנו החזרה לבית הספר? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

כמה עולה לנו החזרה לבית הספר?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 28.08.2010

הראשון לספטמבר אוטוטו מגיע וההורים שבינינו,  שבימים אלה מחפשים פתרונות יצירתיים להעסקת הילדים בחופש הגדול מבלי להתרושש, מוצאים את עצמם מנסים במקביל למצוא את הזמן ואת הכסף להכנות לקראת שנת הלימודים החדשה. החזרה לבית הספר מהווה סוגיה כלכלית בפני עצמה, אך השנה, היות והיא מתקיימת בסמוך לחגי תשרי, נוצר עומס גדול יותר על הוצאות המשפחה.מאת: גיל אורלי, מנכ"ל חברת "יבולים" (מקבוצת מבטח סיימון) מחבר הספר "נוסחת הכסף" 


כמה עולה לנו החזרה לבית הספר?

האחד בספטמבר אוטוטו מגיע וההורים שבינינו,  שבימים אלה מחפשים פתרונות יצירתיים להעסקת הילדים בחופש הגדול מבלי להתרושש, מוצאים את עצמם מנסים במקביל למצוא את הזמן ואת הכסף להכנות לקראת שנת הלימודים החדשה.

החזרה לבית הספר מהווה סוגיה כלכלית בפני עצמה, אך השנה, היות והיא מתקיימת בסמוך לחגי תשרי, נוצר עומס גדול יותר על הוצאות המשפחה.

 

1,000 ₪ לילד

בממוצע, ההוצאות הכרוכות בחזרה לבית הספר נאמדות בכ-1,000 ₪ לכל ילד – סכום ממש לא פעוט, שהופך להוצאה כבדה במיוחד כשיש במשפחה מספר ילדים בגילאי בית ספר.

אלף השקלים האלו הולכים לטובת רכישת ספרי הלימוד והציוד שמופיעים ברשימה של בית הספר,  תיקים, מכשירי כתיבה, תלבושת אחידה, בגדי ספורט לשיעור חינוך גופני וגם רשימת תשלומים באדיבות בית הספר.

 

איך חוסכים בהוצאות אלה?

למרות מאמציהם של הורים רבים לחסוך בהוצאות הכרוכות בחזרה לבית הספר, זו לא תמיד משימה פשוטה. אחת מהסיבות לכך היא הנטייה המוכרת של משרד החינוך לשנות את רשימת הספרים המומלצים בתדירות כה גבוהה שלעיתים זה כמעט בלתי-אפשרי להשיג ספרים יד שנייה. גם העובדה שילדים רבים נעזרים במורים פרטיים, מוסיפים כ-400 ₪ בחודש לתקציב הביתי.  ובל נשכח שילדים, כמו ילדים, חיים לפי צו האופנה, ומבקשים להחליף מדי שנה את התיק והקלמר, לעיצובים חדשים יותר, הרי הדמויות שכיכבו עליהם אשתקד כבר אינן רלוונטיות יותר...

 

יחד עם זאת, ישנן כמה עצות שיכולות לסייע בהוזלת סל הקניות:

  • רכישה קבוצתית בכמויות גדולות, יחד עם הורים נוספים, יכולה להוזיל משמעותית הוצאות על פריטים כדוגמת מחברות ממותגות ומכשירי כתיבה.
  • קחו בחשבון שיתכן וחלק מהפריטים המופיעים ברשימת הספרים והציוד של בית הספר לא יהיו כלל בשימוש, לכן לא כדאי למהר לקנות את כל אחד ואחד מהם, אלא רק שנראה לכם שתעשו בו שימוש ודאי.
  • רוצים לחסוך מאות שקלים?  השתדלו לרכוש ספרי יד שנייה עד כמה שאפשר.
  • צרכנות נבונה- עקבו אחר מבצעי החזרה לבית הספר והשוו בין החנויות השונות.

 

הזדמנות לחינוך פיננסי

נצלו את תקופת החזרה לבית הספר כהזדמנות להקנות לילדכם ערכים פיננסים. אפשר לקבוע תקציב ריאלי ולהסביר לילדים כי הקניות תבוצענה בהתאם לסכום שנקבע. מומלץ לשתף את הילדים ולהסביר להם כי לפי התקציב, לא ניתן לקנות את כל הפריטים הממותגים, ולכן עליהם לקבוע סדר עדיפויות ולהחליט אילו מוצרים הם מאוד רוצים, ועל אילו מהם הם מוכנים לוותר. כדאי גם לעשות יחד עם הילדים סקר שוק וללמד אותם כיצד לערוך השוואה בין חנויות שונות.

 

 

ה-1 בספטמבר לא בא בהפתעה

כאמור, החזרה לבית הספר מגיעה בתקופה כלכלית לא פשוטה-  מיד אחרי החופש הגדול, שעתיר בהוצאות על נופשים, קייטנות ועוד, ובין חגי תשרי, שגם הם מגדילים משמעותית את סל הקניות (מתנות, אירוח, ביגוד חדש וכד'). אין ספק כי מימון שרשרת ההוצאות הללו הוא משימה מאתגרת, אך מי שישקיע זמן בתכנון מראש, יגלה שזה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה. הרי ה-1 לספטמבר לא נוחת עלינו בהפתעה, ולכן כדאי להיערך תקציבית ליום זה על מנת להוריד מעומס ההוצאות. כדאי להפריש סכום מסוים כל חודש במהלך השנה לפק"מ ייעודי ללימודים.

בבניית התקציב המשפחתי ללימודים, הקפידו לקחת בחשבון את תוספות החינוך כגון חוגים, שיעורי עזר וכד' ,וכדאי גם  לחסוך מראש לקראת הוצאות גדולות מהרגיל כגון אבחונים להקלות, מסע לפולין וטיולי כתה ועוד.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו