איך להתמודד עם המצב הרגשי המלווה את הכינמת - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

איך להתמודד עם המצב הרגשי המלווה את הכינמת

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 16.09.2006

 הדרך המוכרת להתמודדות עם תופעת הכינמת היא הטיפול הפרקטי, מציאת הפתרון היעיל ביותר לחיסול הפיזי של התופעה. לרוב, אין אנו בודקים את מצבו הרגשי של הילד, ואת מצבנו שלנו. תופעת הכינים עלולה לעורר בנו גועל, דחייה, תסכול ואולי גם בושה, ולהשפיע ישירות על תגובתו הרגשית של הילד ואף להחריף אותה. לילד ישנן מספיק סיבות לחוש חוסר נוחות: הגירוד האינסופי עלול להפוך אותו לרגזני ועייף; תחושת תסכול הנובעת מחוסר השליטה בתופעה; וכן ההתמודדות החברתית שעלולה להיות בלתי נעימה. חברת טבע מציעה כמה טיפים להתמודדות רגשית משותפת של הילד וההורה עם התופעה הלא נעימה.איך להתמודד עם המצב הרגשי המלווה את הכינמת

 

 

 

 

·         בראש ובראשונה מומלץ לשוחח עם הילד ולאפשר לו לחלוק את רגשותיו וחוויותיו באופן שבו הוא ירגיש נוח. כדאי להתעניין ולשתף את הילד בכל שלבי הטיפול, ולחזק אצלו את ההרגשה כי הוא אינו אשם בכך שה"אורחות" הגיעו לביקור בראשו. כך, הילד הופך להיות שותף להתמודדות, לוקח אחריות, ותחושת הסודיות והבושה  מתחלפת ברגשות חיוביים יותר.

·         דרך נוספת הנה קריאה משותפת בספרים, חוברות וחומרים מהאינטרנט שעוסקים בנושא. ספרות ילדים, כדוגמת "הכינה נחמה" מאת מאיר שלו, שעוסקת בכינים מאפשרת לילד להזדהות עם הגיבור הספרותי, בעוד ההורה ממזער את המסרים השליליים ומטפח את המסרים המיטיבים והמחזקים.

·         גם הטיפול עצמו יכול להפוך לחוויה.

למשל רכישה משותפת של התכשירים או בחירת צבע המסרק יתנו לילד תחושה שהוא לוקח חלק בטיפול ושותף לו. ניתן להפוך את זמן הטיפול בכינים לחווייתי ולנצלו להעמקת הקשר בין הילד להורה.

 

·         אמבטיה לכל הבובות- ניתן לכלול במהלך הטיפול בובות וצעצועים שיעברו את התהליך יחד עם הילד. משחק הינה דרך יעילה ביותר לחזק תחושות חיוביות אצל הילד ולאפשר להורים ללמוד על עולמו הפנימי של הילד.

·         לאחר האמבטיה, סביב הסירוק שאורך זמן רב ולעיתים מכאיב ואינו נעים, ניתן לשלב מגוון משחקי לימוד והעשרה כיד הדמיון והיצירתיות הטובה עליכם: ללמוד לספור, ללמוד על בעלי חיים, מקומות בעולם וכד'.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו