אירוח אחרי לידה - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • מפגשי בוקר
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

אירוח אחרי לידה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 10.11.2009

הנה הגיע הרגע לו ציפית במשך תשעה חודשים, ואולי חיים שלמים: הפכת לאימא. אימא לראשונה, אם בשנית, אם בשלישית – מה שמשתנה מלידה ללידה היא רמת העייפות והעומס שאת נתונה בהם. מסביבנו הקרובים והחברים רוצים באופן טבעי לבוא ולבקר אותך ולראות את התינוק. בינינו: למי באמת יש כוח לקבל מבקרים?מאת: בת-שיר סולמי


אירוח אחרי לידה

התפרים עדיין מציקים, ההנקה עוד לא הסתדרה לך, העייפות הגדולה של אחרי הלידה, הלימוד שלך את תינוקך החדש וההתמודדות עם אחיו הגדולים. איך בין כל אלה נקבל גם את האורחים? מה נגיש? הרי אין לך אפילו כוח לחשוב את המחשבות האלו ומה שבאמת היית רוצה הוא לנצל את הזמן הקצר שהתינוק ישן על מנת לתפוס תנומה קצרה גם בעצמך..

זה הזמן לדאוג לעצמך

תמיד חשוב, אך במיוחד עכשיו אחרי הלידה, למצוא מעט זמן לעצמך. לקרוא, לישון, להתקלח בנחת ללא יללות התינוק ברקע, לאכול ארוחה בשקט. כדאי למצוא את ההפסקה שלך עם עצמך, גם אם את חושבת שאת בסדר וצריך לעשות כביסות ולארח את כל מי שרוצה לבוא בזמן שהוא רוצה. חשוב שתזכרי, כי לפחות בשבועות הראשונים זמנך ללא התינוק הוא קצר ועלייך לנצל אותו לטובת תזונה ומנוחה.

להגיד לא ולהישאר בחיים

אם לא למדנו עד עכשיו להגיד "לא", הגיעה הזדמנות מצוינת ללמוד להגיד את המילה הקצרה והפשוטה הזו. אפשר גם בנוסח עדין יותר: "אולי בפעם אחרת". ככל שתהיי קשובה לצרכייך כאם, תהיי פנויה להקשיב מעומק ליבך גם לתינוקך.

את יכולה לבחור לעצמך מיהם האנשים שאת יודעת שיוכלו לעזור, להנעים עימם את זמנך כאלה שיוכלו אפילו להיות קצת עם תינוקך בזמן שאת נחה. הרוגע שלך בזמן ההנקה וההסתגלות בימים הראשונים שאחרי הלידה הוא קריטי לאיכות הטיפול שתעניקי לתינוקך. תשאלי את עצמך: האם את מוכנה לפגוע בטיפול זה כדי לארח עכשיו את הדודים והדודות שלך?

מה גם - שחלק מהתופעות שמלוות את תהליך הלידה וההורות המוקדמת הן שלל העצות שיש לכל מי שעובר לידך להשיא. מאיך להלביש את התינוק, איך לקלח אותו, איך לסגל אותו לשעות שינה ועד טיפים בעיצוב פנים כדי שהאנרגיות בבית יעודדו את התפתחותו. כדאי לזכור או לדעת שזה מה שאת עומדת לשמוע כשאת אומרת כן לבקשות לבקר אותך. שאלי את עצמך אם המצב שאת נתונה בו באותו רגע יאפשר לך להאזין ליועצים האוהבים.

ואם בכל זאת בחרנו בלארח:

 • שיקלי אם אינך מעדיפה ביקור בבית היולדות. שם אף אחד לא מצפה שתכיני קפה או תגישי עוגה. לא צריך לפנות כלים וגם לא לנקות את הריצפה. אם כן, מומלץ לקבל מבקרים ביום האחרון בבית היולדות.
 • הגדירי מראש את זמן הביקור, גם מול האורחים ואל תשכחי להבהיר את התנאים: עם או בלי ילדים.
 • במידה ויש לך ילדים גדולים יותר, כדאי להקדים ולקנות מתנות גם עבורם, למקרה של קנאה והתפרצויות רגש לנוכח כמות המתנות שמקבל התינוק החדש.
 •  אפשר להזמין קבוצה גדולה של אנשים המיודדים ביניהם ומוכרים לך מאותו המקום (חברים מהעבודה, מקורס הפסיכומטרי, מהיוגה, וכו'...) על פני לקבל כל אחד ואחת בנפרד, כשיושבים חבורה של אנשים, יקל עליך להיעלם כדי להרדים את התינוק או להניק אותו ולהרוויח קצת זמן שקט לבד.
 • אל תתביישי לבקש מהאורחים שיביאו עימם כיבוד כלשהו. בקשי עוגיות ועוגות על-פני מתנות הלבשה וצעצועים – כך תחסכי לך את זמן ההתארגנות לאירוח וגם תהני מחיסכון במקום. בכלל – מתנות מתכלות עשויות להועיל לכל מכרייך המתלבטים מה להביא.
 • השתמשי בכלים חד פעמיים (מתכלים כמובן) כדי לחסוך את זמן הדחת הכלים.
 • בקשי מחברה טובה, אחותך או אימך לבוא לסייע לך כשבאים אורחים. את לא באמת פנויה עתה להגיש קפה ועוגות...
 • במידה ואת מתכננת אירוע, אפשר לסרב למי שמבקש לבקר ולהגיד שתיפגשו באירוע.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו