תינוק מקיא - מה זה יכול להיות ? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תינוק מקיא - מה זה יכול להיות ?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 17.01.2017

הגורמים להקאות בתינוקות משתנים בהתאם לגילו של התינוק. כמו כן, צבע ההקאה מאד משמעותי בקביעת הגורם להקאה. הקאות של תוכן קיבה – אוכל שונות בתכלית מהקאות צהובות ירוקות (מרתיות). מה עושים ומתי צריך לדאוג?מאת ד"ר דניאל שינהר, מומחה בכירורגית ילדים והומיאופת מודרני


תינוק מקיא - מה זה יכול להיות ?
הקאה ירוקה או צהובה מרמזת על תוכן המכיל מיצי מרה. הופעה של הקאה מסוג זה בתינוק בן יומו מחשידה לחסימת מעי ודורשת בירור מידי. לרוב בירור זה יבוצע בבית החולים טרם שחרור התינוק לביתו. במידה והקאה מסוג זה מופיעה בתינוק עד גיל חודש הנמצא  בבית , יש לפנות בדחיפות לרופא כדי לשלול בעיה משמעותית במעיים.
הקאות של תוכן קיבה או אוכל מתאפיינות בהקאה של חלב או אוכל אחר שהתינוק אכל ויכולות להיות כחלק מפליטות (רפלוקס), רגישות למזון או אפילו כחלק משיעול חזק הגורם לעליית מזון מהקיבה והחוצה.
 

רפלוקס 

פליטות בתינוקות הינה תופעה נפוצה ביותר וחשוב להבדיל בין הקאה לבין פליטה, אם כי לעיתים פליטות גדולות יחשבו על ידי ההורים כהקאה. תופעה זאת נובעת מחוסר בבשלות של המנגנון שמונע מאוכל לעלות מהקיבה לוושט. מנגנון זה אמור להבשיל לקראת גיל שמונה עד 10 חודשים.
 

הקאות של תוכן אוכל

הקאות של תוכן אוכל בסביבות גיל חודש עלולות להעלות חשד להיצרות של שוער הקיבה (פילוריק סטנוזיס). תופעה המאופיינת בהקאה של תוכן אוכל זמן קצר לאחר סיום הארוחה. הקאות אלו לרוב קשתיות כלומר בעוצמה גבוהה ולמרחק רב. מיד לאחר ההקאה התינוק רעב ומעוניין לאכול שוב. מצב זה אם ימשך ילך ויחמיר בהדרגה עד לחוסר יכולת להזין את התינוק וכמובן גורם להתייבשות של התינוק. הפתרון לבעיה זאת הינו ניתוחי בלבד שבו מבצעים חיתוך של שריר השוער המעובה.
מיד לאחר הניתוח והתאוששות בת מספר שעות ניתן לחזור  לאכילה רגילה.

 

הקאה ירוקה או צהובה

כאמור, הקאה ירוקה או צהובה בתינוק קטן, משמשת כנורת אזהרה אדומה ומחייבת בירור. אין להתייחס להקאה מסוג זה בביטול. 
לדוגמא: הקאה ירוקה או צהובה בתינוק עד גיל חודש, חשודה מאד לסיבוב של המעיים מסביב לכלי הדם שלהם. מצב זה הינו מצב חירום הדורש טיפול תוך זמן קצר של מספר שעות ואם התינוק לא יקבל טיפול רפואי, התינוק עשוי לאבד את מרבית המעי הדק שלו. תופעה זו ידועה בשמה הרפואי – מלרוטציה.
הקאות בכל גיל יכולות להיות ביטוי של תופעות שכיחות יותר ונפוצות כמו הרעלת מזון, זיהום חיידקי ובמצבים אינם נחשבים כמצבי חרום אך יש לגשת לבדיקה רפואית ולוודא שהתינוק או הילד אינם מתייבשים.
 

לסיכום:

הקאות יתכנו בכל גיל והסיבות והגורמים להקאות משתנים בין גיל לגיל. 
זכרו הורים יקרים – הקאה מרתית דורשת בירור מיידי ואין לזלזל בה. הקאות ירוקות, צהובות  – מרתיות יכולות לרמז על חסימת מעי ולכן דורשות התייחסות ובירור.
הקאות של תוכן אוכל, פחות מדאיגות ולרוב אינן מהוות מצבי חרום. בכל מקרה רצוי לפנות לרופא המטפל ולהקפיד ולבדוק שהתינוק שותה ואינו מתייבש והאינדיקציה לכך תהיה על ידי כך שהטיטולים יהיו רטובים וספוגים בשתן. 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו