וחי כלב עם תינוק באותו השטח...ואת במתח - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • לוח אירועים mamy
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

וחי כלב עם תינוק באותו השטח...ואת במתח

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 27.07.2005

את מגדלת כלב בבית ואוהבת אותו כמו היה הילד שלך. עד שילד אמיתי נכנס לחייך. הילד שלך. את נותנת לו את כל תשומת ליבך, אוהבת אותו, מתפעלת ממנו... אך הכלב שלך מתפעל ממנו קצת פחות. ועושה הכל כדי להראות לך את זה.וחי כלב עם תינוק באותו השטח...ואת במתח

כלבים הגדלים כחיות מחמד קשורים לאנשים עימם הם חיים כמו היו כולם באותה להקה. במקרה האידיאלי, תינוק אנושי שאך נולד יתקבל על ידי הכלב כצאצא אשר יוכלל בלהקה. אך לעיתים, על אף שסביר להניח שהתינוק לא יזוהה על ידו ככלב אחר, אם הכלב לא רגיל לתינוקות, הוא עלול לזהות את התינוק כטרף או כפולש לטריטוריה שלו.

עם זאת, הבשורות הטובות הן שלרוב, הכלב יחוש צורך להגן על התינוק מפני זרים, זאת בדומה להתנהגות אימהית של כלבה השומרת על גוריה. עם זאת, גם קפיצה על התינוק בכדי להגן עליו עלולה לפגוע בו.

בכל מקרה, רצוי ומומלץ לאבחן את התנהגותו הצפויה של הכלב טרם בואו של התינוק.

במקרים בהם לא מקשר הכלב את התינוק למקומו הנכון במשפחה ומראה זאת בנשיכות קטנות, נביחות ונהימות לעבר הילד, חובה להיוועץ בבעל מקצוע.

חשוב לזכור כי תינוקות אינם יודעים לפרש אותות אזהרה של כלב כסכנה. לכן, אם ברשותכם כלב אשר גם בימים כתיקונם נוהם וחושף שיניים בכל פעם שמתקרבים אל מקום המרבץ שלו, למזונו או לחפץ אהוב עליו, ועל אחת כמה וכמה אם הוא בעל היסטוריה של תקיפת מבקרים, עוברי אורח, וכלבים אחרים, חשוב לדאוג לכך שמאלף מקצועי יטפל בו בטרם יגיע התינוק החדש לביתכם, כיוון שיש חשש סביר לתקלות עם התינוק, אם לא ברגע שיגיע לביתכם אז מעט מאוחר יותר (כשהילד מתחיל לזחול או ללכת).

במקרים אחרים, אך מדאיגים לא פחות, הכלב פשוט "שמח מידי" לפגוש בתינוק: כיוון שכלב הוא בעל חיים סקרן, הופעתו של יצור חדש בסביבתו מעוררת עוד יותר את סקרנותו אשר תבוא לידי ביטוי בקפיצות, ליקוקים, ריצות והשתוללות סביב התינוק, אשר עלולות לסכן אותו.

על מנת למנוע דאגות מיותרות ולחוש כמו יש בבית תינוק נוסף – הכלב – באפשרותך להזמין לביתך מאלף. בעיות כגון אלו נפתרות לרוב בקלות ויפה שעה אחת קודם.

 

את והמאלף תעבדו יחד על נושאים שונים בטרם תביאי את התינוק הביתה:

 • חיזוק המשמעת אצל כלבך: גם אם כלבך מכיר את הפקודות הבסיסיות (שב, ארצה, לא לזוז וכדומה), אך לא מבצע אותן כראוי או רק כאשר מתחשק לו, יש לחזקן. הלא אם הוא נוהג לקפוץ עלייך בכל פעם שאת חוזרת הביתה, סביר להניח שיקפוץ גם על תינוקך. מחשבה לא נעימה ואף מפחידה למדי, הלא כן?

כמובן שעל אחת כמה וכמה יש לעשות זאת אם הכלב אינו ממושמע כלל.

 • בשלב הבא תבוא דרישה מהכלב להישאר במקומו כאשר את עסוקה בפעולות הקשורות בתינוק.
  על מנת לתרגל זאת, ניתן להרגילו להישאר במקומו כאשר אינך יכולה להקדיש לו תשומת לב, למשל בבוא אורחים לביתך.
 •  חשיפת הכלב בצורה מבוקרת לתינוקות אחרים, של חברים או שכנים. יש לעשות זאת רק כאשר הפנים הכלב את פקודות האילוף הבסיסיות.

 

על מנת שהמפגשים הראשונים בין הכלב לתינוק יעברו בצורה חלקה נהגי כך:

 • חשוב לתת לכלב לבוא במגע עם התינוק בצורה מבוקרת, כלומר בנוכחות הורית. כך יוכל הכלב להכיר את התינוק וכן את הדרך הנכונה לשחק עימו ולהתייחס אליו.
 • יש להימנע מענישה אלימה של הכלב על מנת שלא להגיע לתוצאה הפוכה מזו שרציתם להשיג, ובכך לגרום לכלב להיהפך לתוקפן יותר.
 • כלבים רבים, בעיקר נקבות, נוטים לקחת חיתולים מלוכלכים של התינוק ולפזרם או לאכול את תכולתם. זוהי התנהגות אימהית של הכלבות בטבע, המהווה ניסיון לנקות את צרכיהם של הגורים בסמוך למאורה או למקום מרבץ הלהקה. בכדי למנוע התנהגות כזו, הקפידי על פח סגור וגבוה לחיתולים מלוכלכים ואל תענישי את הכלב בדרך אלימה.
 • חשוב לשתף את הכלב בפעילויות עם התינוק כגון יציאה לטיולים, משחק על הרצפה ואפילו לתת לו לעמוד לצידך כאשר את מניקה. בכל פעילות הקפידו לתת מעט תשומת לב גם ל"אח הבוגר" - הכלב - על מנת שלא ירגיש דחוי ומנודה מהמשפחתיות לה הורגל.

 

זכרי! הגדלת המשפחה תוך שמירה על הכלב האהוב יכולה להיות חוויה חיובית ביותר, הן לתינוק והן לכלב, אך חשוב מאד לטפל בכלב בהדרגה ובעדינות, תוך ליווי הדרכה מקצועית. כך ניתן יהיה להפחית מבני המשפחה ומהכלב לחץ ועוגמת נפש כבדים

 

מאת: מאלפי "היחידה המיוחדת לאילוף כלבים".
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו