הורות אחרת - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הורות אחרת

 • חוזה בין בני זוג לצורך הבאת ילד משותף – חלק א'

  חוזה בין בני זוג לצורך הבאת ילד משותף – חלק א'

  פורסם ב: 18.06.2011

  רוצים להביא ילד משותף לעולם? מתלבטים איך לעשות זאת? עו"ד אורנה גלזן גונן המתמחה במעמד אישי, בדיני משפחה ובהסכמים כגון אילו, ממליצה: כיצד להכין חוזה בין בני זוג לצורך הבאת ילד משותף לעולם. בחלק א' של הכתבה נעסוק ב: למה צריך חוזה? כיצד יגיע הילד לעולם? על שם מי ירשם הילד? הסדרי ראיה ועוד...

 • אבא – אל תתעלם ממני!

  אבא – אל תתעלם ממני!

  פורסם ב: 17.12.2010

  נכנסת להריון כתוצאה מסטוץ קצר, רומן עם גבר נשוי, יחסים עם גבר שהיה ידוע בציבור שלך, הרגשת מבוגרת ושזמנך דוחק, העניינים התלהטו ולא נזהרתם או שזו הייתה דרכך לנסות להכניס אותו לחופה.... בכל המקרים הללו ואחרים לילד זכויות אותן הוא זכאי לתבוע מאביו ואין זה רלוונטי האם האב רצה שהילד ייוולד או שלא.

 • עריכת צוואות ע"י אימהות חד-הוריות

  עריכת צוואות ע"י אימהות חד-הוריות

  פורסם ב: 17.12.2010

  את מי מאיתנו לא מטרידה לעתים המחשבה מי ידאג לילדינו לאחר לכתנו מהעולם? מי יכוון אותם, מי ישמור ויפקח עליהם? הדברים מקבלים משנה תוקף במשפחות חד-הוריות, בהן האם נוטלת את מלוא האחריות והדאגה לילדים.

 • שינויי מקור פרנסה בעקבות הורות

  שינויי מקור פרנסה בעקבות הורות

  פורסם ב: 05.12.2010

  לא קל לשלב אמהות עם מקצוע שדורש שעות עבודה רבות,  במיוחד קשה לעשות זאת כאשר את אם חד הוריות. כאשר עול הפרנסה מוטל על כתפייך, כדאי לשקול, האם זהו הזמן המתאים להסבה מקצועית?

 • סיוע משפטי לאם חד הורית

  סיוע משפטי לאם חד הורית

  פורסם ב: 29.11.2010

  הלשכה לסיוע משפטי יכולה לתת לאם חד הורית מענה לצרכים רבים, כאשר היא נדרשת לשכור עורך דין, אך אין לה כסף לכך. בתהליך מעט מייגע, את יכולה להגיש טפסים לאישור הלשכה לסיוע משפטי, ובמידה ותמצאי זכאית תוכלי להיעזר בסיוע, לדמי מזונות, הסדרי ראיה, ואפילו גביית חובות ממעסיק שלא שילם.

 • חד הוריות וטרנד הילד השני

  חד הוריות וטרנד הילד השני

  פורסם ב: 26.11.2010

  בעבר משפחות חד הוריות כללו ילד אחד, כאשר דובר בחד הוריות מבחירה. אבל כיום הטרנד החדש הוא אמהות חד הוריות עם שני ילדים לפחות. אם את חד הורית ומתלבטת האם להגדיל את המשפחה, כדאי שתקראי כתבה זו.

 • הורות חד מינית!?

  הורות חד מינית!?

  פורסם ב: 18.07.2009

  תופעת המשפחות החד מיניות הינה תופעה חדשה יחסית אך תופעה שהולכת ומתרחבת , יותר ויותר זוגות חד מיניים מחליטים להקים משפחה. התופעה מתמסדת במציאות החברתית בישראל בכלל ובמציאות התל אביבית בפרט ויחד עם זאת היא עדיין רחוקה מקבלה אצל חלק גדול מהציבור ומיסוד ברמה החוקתית. השאלה הינה מה עובר אותו ילד שנולד למשפחה "שונה" וכיצד הדבר משפיע על הילדים הגדלים בה.

 • משפחה חדשה בעיות חדשות

  משפחה חדשה בעיות חדשות

  פורסם ב: 25.01.2009

  הולדת ילדים במסגרת חד מינית משולשת או מרובעת,(כלומר אם ביולוגית החולקת זוגיות עם אישה, הרה לאב ביולוגי החולק לעיתים גם הוא זוגיות עם גבר) עלולה ליצור תסבוכות קשות שבית המשפט יפסוק בהן פעמים רבות שלא לטובת הילד, ובוודאי שלא מן הצדק אלא על פי החוק.

עמודים: 1 | 2