חינוך ילדים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

חינוך ילדים

 • ילדים, כסף והחופש הגדול...

  ילדים, כסף והחופש הגדול...

  פורסם ב: 23.06.2010

  אנו מאמנים את ילדנו בכל תחום בחיים, וחשוב שנשאל את עצמנו במה אנו מאמנים אותם בהקשר של כסף?

  החופש הגדול הוא הזדמנות נהדרת ללמד אותם על הקשר בין פעילות יצרנית לכסף, ובין תכנון וחסכון. חשוב לאמן את ילדנו שהכול אפשרי עבורם, ויחד עם זאת ללמד אותם על אחריות, תכנון וניהול.

 • הילד שלי חולה מדומה או באמת חולה?

  הילד שלי חולה מדומה או באמת חולה?

  פורסם ב: 22.06.2010

  פעם הילדה שלי בת ה-4.5 היתה מתלוננת על כאבים ומצהירה שהיא חולה בכל פעם שנאלצתי להישאר עד מאוחר בעבודה והבייביסיטר היתה מגיעה לקחת אותה במקומי מהגן. הכאבים היו משתנים: פעם הראש, בחילה, אף, אוזן, גרון. התלונות, אגב נעלמו כלא היו מיד כששבתי הביתה ולאחריהם לא התפתחה מחלה של ממש.

 • מהי התנהגות מינית בריאה וטבעית בגיל הילדות?

  מהי התנהגות מינית בריאה וטבעית בגיל הילדות?

  פורסם ב: 19.06.2010

  ילדים סקרנים. הסקרנות היא לב לבה של הלמידה. החקירה המינית הבריאה והטבעית בגיל הילדות היא תהליך איסוף מידע, שבו חוקרים הילדים את גופם שלהם וזה את גופו של זה ע"י הסתכלות ומגע (מראה, רופא וחולה). הם גם חוקרים תפקידי מין – אבא, אמא. המגע באיברי המין בד"כ מסב להם תחושות מענגות.

 • מילה טובה לילד

  מילה טובה לילד

  פורסם ב: 14.03.2010

  מוטיבציה היא אחת ממילות המפתח שיוכלו לעזור לנו להעצים את ילדינו. אם ניקח בחשבון שמרכיבי המוטיביציה, עבור כל גיל, הם דחיית סיפוקים, יכולת התמודדות עם כשלונות, בטחון עצמי,  סיפוק של צרכים פסיכולוגיים וגם היכולת לצפות תוצאות, נוכל להרכיב דרך התייחסות שתוביל אותנו לאורך שנים בחינוך ולימוד ילדינו.

 • איך ללמד ילדים לחסוך במים?

  איך ללמד ילדים לחסוך במים?

  פורסם ב: 16.02.2010

  אם אתם הורים לילדים קטנים אתם בטח יודעים כמה קשה לגרום להם לעזוב את מה שהם עסוקים בו ולהיכנס להתקלח. לא פחות קשה לגרום להם להיפרד מהמים הנעימים במקלחת ולצאת החוצה להתנגב. במקביל להבנה ולתמיכה שלכם בקושי של ילדכם להיפרד מהמקלחת מול עיניכם ניצבת גם המשימה החשובה לחנך אותם לחסכון במים.

 • פחדים בלילה - דרכים להתמודדות

  פחדים בלילה - דרכים להתמודדות

  פורסם ב: 03.12.2009

  בלילה הכל נראה מאיים יותר, ואכן 74% מהילדים בגילאי 3-12 מדווחים על פחדי לילה. פחדים אלו גורמים לסירוב הילד ללכת לישון או לקושי בהרדמות. מדוע מתרחש התהליך? כיצד ניתן לסייע לילד? ואיך אפשר להפחית את ההתנהגויות הנלוות לפחדי הלילה?

 • סמכות הורית והחיים קלים

  סמכות הורית והחיים קלים

  פורסם ב: 31.10.2009

  ילדים צריכים גבולות, לדעת שיש שם בבית, מישהו שאכפת לו מהם וששומר עליהם. האם גם לך קרה שהתקנאת באמא שילדיה סרים למרותה ושאלת למה לי זה לא קורה? את לא לבד. סמכות הורית, קוראים לזה. ואיך משיגים את זה אבל בלי להיות אמא מפקדת?

 • כיצד לצלוח את חג הפסח ואת ליל הסדר עם ילדים קטנים

  כיצד לצלוח את חג הפסח ואת ליל הסדר עם ילדים קטנים

  פורסם ב: 12.04.2009

  ליל הסדר הוא במקור ערב משפחתי מסורתי שמטרתו חיבור לשורשים, לזהות ולשייכות. מעטים האנשים שיאמרו שערב החג הוא ערב של הנאה ובילוי, יותר מדויק להגדיר את הערב ככניסה לגוב האריות. אז אם אתם כבר הולכים, מה אתם יכולים לעשות על-מנת להפיק את מרב התועלת וההנאה מליל-הסדר?

עמודים: 1 | 2