תינוק בא הביתה - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תינוק בא הביתה

 • כיצד להרגיע תינוק בוכה בפחות מדקה?

  כיצד להרגיע תינוק בוכה בפחות מדקה?

  פורסם ב: 11.06.2012

  הורים אלופים ביצירתיות בכל מה שקשור לשיטות הרגעה של תינוקם, אין גבול לדמיון, מאילתור עריסות תלויות ועד נדנוד עגלות באופנים ובמקצבים שונים. אך האם קיימת שיטה שאחת ולתמיד תפתור את בעיית הצרחות הבלתי פוסקות של תינוקך ובזמן קצר?

 • רגע ההתאהבות של האם בתינוק שזה עתה נולד

  רגע ההתאהבות של האם בתינוק שזה עתה נולד

  פורסם ב: 16.01.2012

  במשך שנים מספרים לנו שכאשר אם יולדת היא מיד מתאהבת בתינוק שלה. נוח להאמין לסיפור הזה, כי מי מאיתנו לא רוצה להיות האם המושלמת שמתאהבת מיד בתינוק שכרגע נולד? אבל המציאות היא לעיתים אחרת, וחשוב להיות מוכנות לכל האפשרויות, בעיקר כדי להגיד לעצמנו שאנחנו אמהות טובות גם אם התאהבנו בתינוק שלנו אחרי חצי שעה או אחרי שעתיים או אחרי שלושה ימים.

 • לעטוף באהבה - השיטה הטובה ביותר להרגעת תינוקות

  לעטוף באהבה - השיטה הטובה ביותר להרגעת תינוקות

  פורסם ב: 03.01.2012

  מזל טוב! התינוק המקסים שלכם הגיע הביתה, אבל משום מה הוא נראה ממש לא מרוצה. הגוף שלו משדר חוסר שקט, פניו נראות לא רגועות ולפעמים, הבכי, אוי הבכי, לפעמים הבכי שלו פשוט משתק, מה עושים? איך אנחנו יכולים להרגיע את התינוק שלנו?

 • איך להלביש תינוקות קטנים

  איך להלביש תינוקות קטנים

  פורסם ב: 02.05.2011

  כלל האצבע להלבשת יילודים הוא לשים להם שכבה נוספת מעבר למה שאנו לובשים. באביב/קיץ הכוונה רק לפלג גוף עליון, בחורף להוסיף גם שכבה נוספת ברגליים.  גם בימי קיץ מומלץ להלביש את התינוק הרך בשכבה ארוכה אך דקה.

 • דברים שאולי לא ידעתם על העובר ועל התינוק שלכם

  דברים שאולי לא ידעתם על העובר ועל התינוק שלכם

  פורסם ב: 21.07.2010

  הידעתם שעד השבוע ה-8 להריון איבר המין של כל העוברים הואנקבי? או שמגיל 4 חודשים תינוקות צוחקים בקול רם. לפניכם אוסף של עובדות מעניינותשאולי לא ידעתם על העובר ועל התינוק שלכם.

 • מדוע חשוב להיענות לבכיים של תינוקות?

  מדוע חשוב להיענות לבכיים של תינוקות?

  פורסם ב: 02.07.2010

  בשבועות הראשונים מרגע הלידה בכי התינוק הוא שפת התקשורת הברורה והיעילה ביותר שלו. הבכי משרת צורך הישרדותי לפיו תינוק שלא יבכה עלול להישכח. עם הזמן יכולת התקשורת של התינוק משתפרת, אולם הבכי נשאר השפה הזמינה והיעילה ביותר לצורך השגת מטרות שונות לאורך שנים.

 • מיתוסים הקשורים בתינוקות

  מיתוסים הקשורים בתינוקות

  פורסם ב: 18.04.2010

  חזרת עם תינוקך היתה. את מסתובבת בתחושה לא נוחה ויש לך פרפרים בבטן לאו דווקא מהתרגשות. יותר מפני החשש מהלא נודע. יש כל-כך הרבה שמועות ומיתוסים סביב תינוקות, את חלקם בטח כבר שמעת ואל אחרים טרם נחשפת. אספנו עבורך חלק מאותן  אמונות מסורתיות, שעברו מדור לדור ומאוזן לאוזן ולא ממש מבוססות על מחקר או עובדות מדעיות.

 • הכנות לקראת בואו של תינוק חדש

  הכנות לקראת בואו של תינוק חדש

  פורסם ב: 26.03.2010

  הריוניות וגם הגברים החל מהחודש השביעי להריון כיונים מסורות מכינים את הקן כך שיהיה מחמם ונעים עבור תינוקם הקרב ובא. ההתעסקות המרכזית הינה סביב הרכישות הגדולות כמו חדרו של התינוק, העגלה, ההלבשה הראשונית, וכיו"ב. נתחיל במספר טיפים לשופינג יעיל לקראת בואו של התינוק (עגלה ועיצוב החדר) ונמשיך עם מספר דגשים חשובים בנוגע לבטיחות הבית:

 • מוניטור להתראה על הפסקת נשימת התינוק

  מוניטור להתראה על הפסקת נשימת התינוק

  פורסם ב: 31.08.2009

  ישנם סוגים שונים של מוניטורים וכולם פועלים עפ"י אותו העיקרון: השגחה על תנועות הנשימה של התינוק. המוניטורים כוללים חיישנים (סנסורים) הרגישים לתנועה, כאשר תנועות התינוק (כולל תנועות הנשימה) פוסקות מעל למשך זמן מוגדר מראש, בדרך כלל 20 שניות, מופעלת אזעקה קולית שמאפשרת להורים לבדוק את מצב התינוק ולבצע פעולות החייאה במידת הצורך.

עמודים: 1 | 2 | 3 | 4 | 5