שיכוך כאבים בלידה - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

שיכוך כאבים בלידה

 • איך יולדים ללא כאב

  איך יולדים ללא כאב

  פורסם ב: 02.03.2008

  לידה ללא כאב אפשרית בשיטות שונות: רפואית כגון הרדמה אפידורלית, היפנוזה,שנוי ההתייחסות לצירים ועוד....

   

 • התמודדות עם כאב במהלך הלידה

  התמודדות עם כאב במהלך הלידה

  פורסם ב: 08.09.2007

  אחד הפחדים איתם מתמודדת כל יולדת לקראת הלידה, הוא הכאב בזמן הלידה. יש הטוענים עד היום כי הכאב הוא חלק בלתי נפרד מהלידה. "בעצב תלדי בנים" כך הם אומרים, ומתעלמים מייסוריה של היולדת. כיום, המודעות לכאב בזמן הלידה הולכת ועולה, כמו גם השיטות והטכניקות השונות אותן לומדת היולדת, במיוחד במהלך הקורסים להכנה ללידה, במטרה להקל על הכאב.

 • שיטות אלטרנטיביות להתמודד עם כאב בלידה

  שיטות אלטרנטיביות להתמודד עם כאב בלידה

  פורסם ב: 24.01.2007 הרפואה האלטרנטיבית מציעה טכניקות רבות לשיכוך או להקלת כאבי הלידה -  משירה והוצאת אוויר ועד שיאצו וציפה באמבט. לבחירתכן, היולדות .
 • המלכה ויקטוריה לא הייתה מזוכיסטית! גז צחוק בלידה

  המלכה ויקטוריה לא הייתה מזוכיסטית! גז צחוק בלידה

  פורסם ב: 11.01.2007

   גז הצחוק בשילוב חמצןהוא משכך כאבים הפועל ללא "פלישה חודרנית" ומבלי לפגוע בעובר וביולדת. הגז בטוחלשימוש לחלוטין, השפעתומרגיעה את הכאב מיידית והוא מתנדף במהירות מהגוף ומהדם...

 • ללדת בכיף ולא בכאב

  ללדת בכיף ולא בכאב

  פורסם ב: 28.11.2006

  זריקת אפידורל, המתבצעת ישירות לתוך העצב, יכולה, לדעתרבים, להסיר את קללת הכאב והסבל הנגרם בשעת הלידה. דר' מיכאל לוטן מסביר על מקורהכאב והדרכים לשכך אותו, למה מומלץ האפידורל ומהם הסיבוכים האפשריים.

 • אפידורל, המושיע בלידה?

  אפידורל, המושיע בלידה?

  פורסם ב: 16.09.2006

  נשים רבות משננות זמן רב לפני הלידה את המילה אפידורל. לעיתים דומה שמדובר במילת הקסם של חדר הלידה. מה יש בו בחומר הזה שמלהיב נשים כה רבות ? אילחוש אפידורלי (אפידורל) הוא זריקה שנועדה להקטין את הכאבים אותם חשים מהשלב השני של הלידה. 

 • היפנוזה בלידה

  היפנוזה בלידה

  פורסם ב: 28.06.2005

  בשליש השלישי להריון את כבר מחכה בקוצר רוח לסיום ההריון ולהגעתו של תינוקך. ייתכן שתחושי תערובת של התרגשות ומתח בזמן שתחשבי על הלידה – ערבוב הרגשות הוא נורמלי לחלוטין וטבעי.

 • לידה בשליטה

  לידה בשליטה

  פורסם ב: 22.03.2005

  קרן (שם לגמרי לא בדוי) הגיעהלבית החולים בערב, עם ירידת מים, עם פתיחה מזערית ועם צירים סדירים אך ללא כאבים.הרופא האישי שלה היה שם, אך לאור מצבה החליט ללכת הביתה והודיע לה שהם יתראו בבוקרבחדר הלידה. לאחר שעה בלבד, קרן כבר החזיקה בידיה את בתה. "דמיינתי אותה יוצאת,והיא יצאה", אומרת קרן. היא לא קיבלה שום משככים או מאלחשים, ובכל זאת לא חוותה שוםכאבים.

עמודים: 1 | 2