גירושים, מזונות, היבטים משפטיים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

גירושים, מזונות, היבטים משפטיים

 • תפסתי את בעלי בוגד בי – אבל אני מתלבטת אם להתגרש –

  תפסתי את בעלי בוגד בי – אבל אני מתלבטת אם להתגרש –

  פורסם ב: 21.08.2014

  משפטנים מעידים על עליה בפניות מצוקה של נשים וגברים הנמצאים במשבר, שהתגלע או החריף בגלל המצב הביטחוני המתמשך. האם מחלוקת פוליטית מהווה עילה לגירושין בבית הדין הרבני? האם להאריך את צו ההרחקה לבעל אלים, למרות שהוא חסר לילדים במצב הנוכחי? על הדילמות הזוגיות הקשות שנוצרו בעקבות המצב הביטחוני המתוח - בכתבה הבאה.  

 • "בעלי לשעבר יוצא למרפסת עם הילדים וצופה ביירוטים

  "בעלי לשעבר יוצא למרפסת עם הילדים וצופה ביירוטים

  פורסם ב: 07.08.2014

  במהלך מבצע צוק איתן עשרות הורים גרושים פנו לייעוץ משפטי בשל המצב, בעקבות מה שנראה להם כמו חשיפת הילדים לסיכון, ופגיעה בהסדרי הראיה. להלן מספר שאלות ותשובות מפי משפטנים לגבי סוגיות שעלו במהלך המבצע.

 • מה על הורה לעשות כאשר הוא חש שההורה השני מזיק לילד

  מה על הורה לעשות כאשר הוא חש שההורה השני מזיק לילד

  פורסם ב: 30.12.2013

  ראשון לציון: כוחות משטרה פרצו ביום ב' 30/12 אל דירתה של האישה אשר התבצרה עם ילדיה בביתה. הילדים הועברו לרשות שירותי הרווחה והאישה עוכבה לחקירה. שאלות רבות עולות מהפרשה הדרמטית, וביניהן, למה נחשבת הסתגרות לגיטימית עם הילדים, ומתי הדבר הופך לעבירה פלילית? 

 • האם ניתן לחייב בן/בת זוג גיי בגט?

  האם ניתן לחייב בן/בת זוג גיי בגט?

  פורסם ב: 14.07.2013

  לא כל הדיינים סבורים שיש להעניש בעל על קיום יחסי מין עם גברים בהיותו נשוי, כל עוד הוא קיים יחסי מין סדירים עם אשתו. כמה מהדיינים סבורים כי מדובר בנטייה טבעית שהגבר לא אשם בה, ולכן אין חובה כי ישלם פיצויים לאשתו, בעוד שמנגד, רוב הדיינים יראו בפעולה שכזו ניסיון להסתיר מום, ויראו בגבר בעל מורד, החייב בכתובה.

 • בעלך התגרש ממך לאחר הלידה? מגיע לך פיצוי

  בעלך התגרש ממך לאחר הלידה? מגיע לך פיצוי

  פורסם ב: 12.05.2013 "מעטים יודעים זאת, אך גירושין ערב לידה, או במהלך השנה הראשונה לגידול הילד, יכולים להעמיד לזכות האישה עילה לתביעת נזיקין" אומר עו"ד אבי גפן, ומוסיף, שגם בבית הדין הרבני, רואים הדיינים בחומרה רבה נטישת בעל את אשתו לאחר הלידה, ומחליטים פעמים רבות על חלוקת רכוש לא שווה על מנת לפצות את האישה על סבלה.
 • מתאם הורי לסכסוכים גם לאחר הגירושין

  מתאם הורי לסכסוכים גם לאחר הגירושין

  פורסם ב: 07.04.2013

  מסתכסכים עלגורלהילדים גם לאחרהגירושין? ביתהמשפטעלוללכפותעליכםמתאםהורי!..מה זה? מה תפקידו? האם כדאי? איך בוחרים אותו?

   

 • על בגידות וגירושין

  על בגידות וגירושין

  פורסם ב: 22.02.2012

  מי בוגד? למה בוגדים? ומה לעשות או לא לעשות כשמגלים את הבגידה? עורכת הדין אורנה גלזן גונן, מומחית בדיני משפחה מסבירה מדוע המילה בגידה מעוררת בנו כל כך הרבה חרדות.

 • מי יקבל את המשמורת על הילדים לאחר הגירושין?

  מי יקבל את המשמורת על הילדים לאחר הגירושין?

  פורסם ב: 11.12.2011 מי יקבל את המשמורת על הילדים לאחר הגירושין? "שאלה זו נראית ברורה ופשוטה אך המציאות המשפטית כיום, מציגה תמונה מבולבלת ובלתי אחידה, המרובה בפרשנויות ומתירה, בסופו של דבר, שיקול דעת נרחב ביותר לבתי המשפט לענייני משפחה, הדנים בסוגיה זו חדשות לבקרים.
 • א ב ה ו ת

  א ב ה ו ת

  פורסם ב: 03.12.2011

  אבהות , זהו מושג לכאורה פשוט, דהיינו בדרך כלל ילד נולד, יש לו אבא וכל אבא הוא במצב של אבהות. מושג זה מקבל משנה תוקף כאשר ההורים מתגרשים והאב תובע תביעת משמורת על הקטין , קרי תביעת אבהות. במצב כזה של גרושין בין בני זוג אנו חווים ביתר שאת את מלחמת המינים בין גבר לאשה.

עמודים: 1 | 2 | 3 | 4 | 5