סיבוכים בהריון - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

סיבוכים בהריון

 • מנוחה עלולה להגביר את הסיכון ללידה מוקדמת

  מנוחה עלולה להגביר את הסיכון ללידה מוקדמת

  פורסם ב: 05.06.2013

  מחקר חדש מעלה את השאלה האם הטיפול הקונבנציונלי להריונות בעייתיים, מנוחה במיטה או מה שהרופאים מכנים 'שמירת היריון', אכן עוזר במניעת לידה מוקדמת או שאולי רק מחמיר את הסיכון

 • הנחיות חדשות לאבחון, מניעה וטיפול בסיבוכי קרישיות

  הנחיות חדשות לאבחון, מניעה וטיפול בסיבוכי קרישיות

  פורסם ב: 26.02.2013

  כ10-15% מהנשים סובלות מקרישיות יתר מולדת או נרכשת. פעמים רבות הגילוי הראשוני של התופעה נעשה בגיל הפריון, סביב ההפריה, הריון ולידה. איגוד רפואת האם והעובר הישראלי מפרסם: הנחיות חדשות לאבחון, מניעה וטיפול בסיבוכי קרישיות יתר בהריון.

 • שליש מכל המוּמים המאובחנים בעובַּרים הם בדרכי השתן

  שליש מכל המוּמים המאובחנים בעובַּרים הם בדרכי השתן

  פורסם ב: 18.04.2012

  כליותיו של העובר נוצרות כבר בשבוע העשירי להריון, ועד לרגע הלידה עלולים להתגלות בהן מגוון מומים, מציסטות ועד להיעדר אחת הכליות. בדיקות המבוצעות ביחידת האולטרה- סאונד נשים מאפשרות לעקוב אחרי תקינות התפתחות הכליות ומערכת השתן, ולהעריך את הסיכון לפגיעה עתידית.

 • נמצא קשר בין סוכרת הריון למומים מולדים

  נמצא קשר בין סוכרת הריון למומים מולדים

  פורסם ב: 24.02.2012

  ממחקר חדש המתייחס לרמת הגלוקוז בדם של האם נמצא כי לנשים החולות בסוכרת הריון יש סיכוי כמעט פי ארבע ללדת תינוק עם מום מולד מאשר נשים אחרות.

 • שמירת הריון: לצמוח מהתקופה הקשה

  שמירת הריון: לצמוח מהתקופה הקשה

  פורסם ב: 28.01.2012

  יותר מ- 10 אחוזים מהנשים ההרות מגיעות לשמירת הריון ומתנהלות לפי איסורים שונים, החל מאיסור על סקס ועד ליציאה מהמיטה. איך לעבור את התקופה הקשה בשלום ולהצליח לצמוח מהמצב המבלבל.

 • שמירת הריון? בונוס או חופשה כפויה?

  שמירת הריון? בונוס או חופשה כפויה?

  פורסם ב: 08.08.2011

  שמירת הריון שבתחילה מתקבלת באהבה גדולה על ידי הנשים, יכולה אף להפוך למצב מעיק ומתיש נפשית. ובכל זאת, מה לעשות כדי להפוך את המצב הזה לקצת יותר נסבל עבורך? מה לעשות כאשר את קפיץ הרגיל להיות פעיל רוב היום וכעת נאלץ לשכב בהוראת הרופא?

 • דליפת מי שפיר – מדריך לאבחון וטיפול

  דליפת מי שפיר – מדריך לאבחון וטיפול

  פורסם ב: 10.05.2011

  דליפת השפיר מתרחשת ב-3% מההריונות וגורמת ל-30% מהלידות המוקדמות. דליפה במי השפיר עלולה לגרום לסיבוכים בהתפתחות העובר, לרבות בהתפתחות הריאתית, ולנזקים למערכת העצמות והשרירים של העובר.

 • הריון זה לא פיקניק - סיכונים בהריון לאם ולעובר

  הריון זה לא פיקניק - סיכונים בהריון לאם ולעובר

  פורסם ב: 27.10.2010

  את בהריון? מזל טוב! הריון הוא בהחלט סיבה לשמחה ומלווה בהתרגשות גדולה של בני הזוג ושל המשפחה כולה. עם זאת, מדובר בתקופה לא קלה הטומנת בחובה סיכונים וחששות, מלווה בביקורים תכופים אצל רופאים ובבדיקות שונות. להלן הסיכונים הקיימים בהריון, אליהם בהחלט כדאי לשים לב:

 • מיומות בהריון

  מיומות בהריון

  פורסם ב: 20.10.2010

  לפני כמה שנים חברתי הטובה נכנסה להריון. בחודש מתקדם התברר לה שיחד עם העובר ברחם, גדלה גם מיומה. הרופאים חששו שהמיומה תפריע להריון, ותפריע להתפתחות העובר ברחם. המיומה לא הפריעה להריון, אבל הפריעה להמשכו. חברתי ילדה חודש לפני הזמן.

עמודים: 1 | 2 | 3