סיבוכים בהריון - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

סיבוכים בהריון

 • אבחון הפרעות קצב לב בעובר

  אבחון הפרעות קצב לב בעובר

  פורסם ב: 05.08.2010 עובר, בדומה לילד ולמבוגר, יכול לסבול מהפרעות בקצב הלב. בד"כ אין להן משמעות קלינית אך במקרים מסוימים הפרעת קצב או הפרעה בהולכה החשמלית בלב העובר יכולה לסכן אותו עד לכדי מוות תוך רחמי.
 • שמירת הריון- מה זו הצרה ואיך מעבירים את הזמן?

  שמירת הריון- מה זו הצרה ואיך מעבירים את הזמן?

  פורסם ב: 01.08.2010

  שמירת היריון הוא מצב בו אישה הרה מוגבלת במידה משמעותית בפעילותה בעקבות סיכון רפואי לה או לעובר, כתוצאה מההיריון. פעילותה תוגבל ברמות שונות החל מריתוק האשה לביתה במטרה לצמצם את המאמץ המוטל עליה וכלה באשפוז בבית החולים בשל השגחה צמודה.

 • תסחיף מי שפיר – אימת המיילדות המודרנית

  תסחיף מי שפיר – אימת המיילדות המודרנית

  פורסם ב: 08.07.2010

  תסחיף מי שפיר הוא מצב בו במהלך הלידה מי שפיר אשר אמורים לעטוף את העובר ולהגן עליו חודרים למערכת כלי הדם הורידית של האם וגורמים להופעת תסמונת קלינית אשר מהווה סיכון חיים משמעותי מאד לאם. במצב זה עלול להיווצר שינוי פתאומי במצב היולדת הקשור בפגיעה במערכות הגוף החיוניות לחיים.

 • השמנת יתר בהריון ולאחריו והשפעתה על בריאות הילדים

  השמנת יתר בהריון ולאחריו והשפעתה על בריאות הילדים

  פורסם ב: 22.05.2010

  בימינו, כשהמודעות הבריאותית בתנופה, יותר ויותר אנשים מאמצים אורח חיים בריא על מנת להראות טוב ולהרגיש טוב, מסתבר שקיימת עוד סיבה חשובה מאוד לאימוץ אורח חיים בריא והיא למען ילדנו.. להלן מחקרים שנעשו בתחום ומצאו את השפעת השמנת יתר במהלך ההיריון על הצאצא ועל בעיות בריאותיות אפשריות ובנוסף השפעת ההורים כמובילי דרכם של ילדיהם בהמשך חייהם.

 • בעיות לבביות במהלך ההיריון

  בעיות לבביות במהלך ההיריון

  פורסם ב: 09.05.2010

  עד לפני מספר עשורים לא רב, נשים שסבלו מבעיות או מחלות לבביות, גם בחומרה קלה, היו מנועות מלהיכנס להריון בשל הסכנה שההיריון יביא בהכרח להחמרה במצבן ואולי אף למותן. כיום, עם התקדמות המדע, הרפואה והטכנולוגיה, יכולות גם נשים עם מחלה הלבבית משמעותית להביא צאצא לעולם בלי להסתכן בפגיעה בבריאותן. ד"ר אברהם שוטן, מנהל מכון הלב במרכז הרפואי הלל יפה העוסק בתחום בעיות לבביות בהריון, מרחיב על העניין.

 • שליית פתח

  שליית פתח

  פורסם ב: 07.04.2010

  השליה הינה איבר משותף לאם ולעוברה המאפשר מעבר חמצן וחומרי מזון לעובר המתפתח ופינוי חומרי פסולת חזרה לדם האם. שליית פתח הינו סיבוך הריוני החל באחד מתוך מאתיים הריוניות בו השליה אינה ממוקמת בכיפה או בגוף הרחם אלא סמוך מאד לפתח היציאה של תעלת צוואר הרחם או שהיא מכסה את הפתח.

 • יתרונות לניתוח להורדת משקל בהריונות עתידיים

  יתרונות לניתוח להורדת משקל בהריונות עתידיים

  פורסם ב: 21.12.2009

  לנשים שעברו  ניתוח הרזייה, יש סיכוי גבוה יותר להריון תקין לאחר הירידה במשקל, לעומת נשים שלא ירדו במשקל. נראה שסיכוייהן ללקות בסוכרת הריון או לחץ דם גבוה נמוכים יותר .

 • מיעוט מי שפיר בהריון

  מיעוט מי שפיר בהריון

  פורסם ב: 20.10.2009

  במהלך ההריון עולה מדי פעם המושג מי שפיר לתודעת בני הזוג המצפים לילד. מהם מי השפיר ומה עלולות להיות הסיבות למיעוט מי שפיר – בסקירה שלפניכם.

עמודים: 1 | 2 | 3