דיכאון אחרי לידה - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

דיכאון אחרי לידה

 • כשאמא בוכה

  כשאמא בוכה

  פורסם ב: 06.12.2010 למצב רוחה של האם השפעה רבה על התינוק. כשהיא מדוכאת, היא אינה זמינה רגשית לתינוק וגם כשהיא מטפלת בו ייתכן שתגובותיה יעידו על אדישות כלפיו והתעלמות מצרכיו האמיתיים. התינוק יכול להרגיש כשאמו שקועה בעצמה ותגובותיה אליו איטיות ומעורפלות. 
 • 1 מ – 10 גברים יחווה דיכאון לאחר לידה

  1 מ – 10 גברים יחווה דיכאון לאחר לידה

  פורסם ב: 25.07.2010

  "האב החדש" ומעורבותו הרגשית והמעשית בהריונה של זוגתו ובגידול התינוק, גובה ממנו  מחיר רגשי כבד. 1 מ–10 גברים יחווה דיכאון לאחר לידה !  כך נמצא במחקר על (מטה אנאליזה), שאיגד תוצאותיהם של 43 מחקרים, שבחנו הופעת דיכאון אצל גברים בעת ההיריון ולאחריו, וכן את הקשר שלו לדיכאון בנות זוגם.

 • דיכאון לאחר לידה בראי הנוטריפונקטורה

  דיכאון לאחר לידה בראי הנוטריפונקטורה

  פורסם ב: 12.01.2010

  ה- baby blues , (דיכאון לאחר לידה) נובעת, לפי הרפואה הסינית המסורתית והנוטריפונקטורה, אחותה הצעירה והמדעית יותר, מחולשת ה cv- מרדיאן (conception vessel) העיקרי בגוף לאחר הלידה. איך מטפלת הנוטריפונקטורה בדיכאון אחרי לידה?

 • לא כל דכדוך הוא דיכאון אחרי הלידה

  לא כל דכדוך הוא דיכאון אחרי הלידה

  פורסם ב: 25.12.2008

  החודשים שלאחר הלידה מועדים לפורענות. על בני הזוג ובמיוחד על האם נוחת בבת אחת עול כבד. אם מדובר בילד ראשון עליה ללמוד הכל מהתחלה ואם בתינוק חדש לחזור "לנקודת ההתחלה" כל זאת בצד הטיפול באחים הבוגרים. ההתאוששות מחווית ההריון והלידה אינם מקלים על המצב.

 • יום אחרי הלידה: בא לי לבכות

  יום אחרי הלידה: בא לי לבכות

  פורסם ב: 29.06.2008

  את עדיין לא מאוהבת בתינוק שלך? זה בסדר, את לא לבד: 50 עד 80 אחוזים מהאמהות נתקפות בדכדוך בימים הראשונים לאחר הלידה. מדריך להתאוששות כדילא לחטוף דיכאון של ממש.

 • הדיכאון שלי

  הדיכאון שלי

  פורסם ב: 17.03.2008

  "קשה לי" הייתה מילת המפתח בחיי, והתפקוד שלי היה ממש כמו "רובוט". קמה בבוקר, מאכילה, מחתלת, יוצאת עם התינוק מהבית וכך הלאה. לסובבים אותי היה קשה אפילו לחשוב שאני נמצאת בדיכאון. כי לכאורה, כלפי חוץ, הכול נראה תקין. הילד תמיד היה מסודר ומדוגם, אבל בפנים הרגשתי ריקנות עצומה. חור שחור ואפל שמאיים לבלוע אותי.

 • בלוז ליולדת - על דיכאון לאחר לידה

  בלוז ליולדת - על דיכאון לאחר לידה

  פורסם ב: 05.11.2006

  תחת הכותרת "דיכאון לאחר הלידה" מתקבצת קשת שלמה של מצבים קליניים העשויים להתפתח בתקופה שלאחר הלידה (חרדות, התקפי פניקה, הפרעה טורדנית - כפיתית, תסמונות גופניות ועוד).

   

  לכתבות נוספות בנושא לידה

 • דיכאון שלאחר לידה בראי הרפואה המשלימה

  דיכאון שלאחר לידה בראי הרפואה המשלימה

  פורסם ב: 15.04.2006

  כבר מילדות מטביעים בנו את הידיעה המוצקה שאין יותר מאושרת מאימא המחזיקה בחיקה את תינוקה הרך. אבל מה קורה כשהאם המאושרת מגלה שהיא לא כל כך מאושרת ובעצם היא די אומללה, עצבנית ועצובה?!

   

  לכתבות נוספות בנושא לידה

 • דרכי מניעה וטיפול בדיכאון לאחר לידה

  דרכי מניעה וטיפול בדיכאון לאחר לידה

  פורסם ב: 29.03.2005 במאמר האחרון דיברנו עלדיכאון לאחר לידה ועל הכשל המערכתי באבחון של התופעה בנשים לאחר לידה (מחדל חמור זהמונע מנשים חולות אבחון וטיפול בתופעה תוך שיפור איכות חייהן באופן משמעותי). ובכןמסתבר שיש נביא בעירו.
עמודים: 1 | 2 | 3