הנקה - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הנקה

 • מחקר חדש: הנקה מובילה להתנהגות חיובית של הילדים

  מחקר חדש: הנקה מובילה להתנהגות חיובית של הילדים

  פורסם ב: 22.05.2011

  מחקר חדש מצא כי האינטרקציה של האם עם תינוקה מהווה מרכיב משפיע ומשמעותי ביותר על התנהגותו של הילד בהמשך חייו.שישה אחוזים בלבד מתוך ילדי המחקר אשר ינקו נראו כבעלי נטייה לבעיות התנהגותיות בהשוואה ל-16 אחוזים אשר הוזנו באמצעות תחליפי חלב.

 • הנקה אינה פוגעת ביציבות החזה

  הנקה אינה פוגעת ביציבות החזה

  פורסם ב: 10.05.2011

  במחקר שערך ארגון המנתחים הפלסטיים האמריקאי (asps) הוכח כי פעולת ההנקה עצמה אינה פוגעת במראה השד או זקיפותו, אלא קיימות סיבות נוספות ונלוות המעודדות את הצניחה.

 • מחקר חדש: האם כדאי לשלב מזון מוצק לפני גיל חצי שנה

  מחקר חדש: האם כדאי לשלב מזון מוצק לפני גיל חצי שנה

  פורסם ב: 08.02.2011

  ארגון הבריאות העולמי ממליץ באופן ברור על הזנה המתבססת על הנקת התינוק במהלך ששת החודשים הראשונים בחייו. המחקר החדש אשר נערך בלונדון מטיל ספק בסטנדרטים הללו ומציע כי הנקה לבדה עשויה להוביל למחסור בברזל ולהוות קטליזטור לאלרגיות בשלב ההתפתחותי של הילד.

 • מספר עצות לשילוב שאיבת חלב עם חזרה לעבודה

  מספר עצות לשילוב שאיבת חלב עם חזרה לעבודה

  פורסם ב: 24.01.2011

  לא קל לעזוב תינוק קטן ולחזור לעבודה. הפרידה תמיד קשה, וכמוה גם ההחלטה באיזה מעון לבחור. הצורך להתחלק בין הבית לבין העבודה גובה אף הוא מחיר מאמהות טריות. וכל זה מורכב עוד יותר אם יש לך גם, כאם עובדת, מחויבות לשאוב חלב. כמה טיפים להקל על העניין.

 • יש להסיר משחת פטמות לפני הנקה

  יש להסיר משחת פטמות לפני הנקה

  פורסם ב: 17.12.2010

  אגף הרוקחות במשרד הבריאות הוציא הנחיה חדשה לגבי קרם פטמות לנשים מיניקות - הנחיה בתווית התמרוק. לפי ההנחיה יש להסיר את שאריות הקרם לפני הנקה.

 • בחירת חזיית ההנקה שלך

  בחירת חזיית ההנקה שלך

  פורסם ב: 14.12.2010

  השוק מוצף במבחר חזיות הנקה לאמהות טריות, וכך בפני האמהות המניקות ניצבת השאלה – איך לבחור מבין אפשרויות רבות כל כך? מאמר זה יסייע לך להבין מהם הקריטריונים שיש להביא בחשבון.

 • מניקות, הימנעו משימוש במשככי כאבים המכילים קודאין

  מניקות, הימנעו משימוש במשככי כאבים המכילים קודאין

  פורסם ב: 11.12.2010

  עד לא מזמן השימוש ברוב התרופות לשיכוך כאבים נחשב לבטוח במהלך הנקת התינוק אך לאחרונה עדכן ארגון המזון והתרופות האמריקאי את ההנחיות בנוגע לשימוש בתרופות לשיכוך כאבים המכילות קודאין, להלן מידע חשוב אודות השימוש בקודאין במהלך הנקה והעדכון אשר הוחל ביולי 2010.

 • איך תסתדרי עם הנקה מחוץ לבית

  איך תסתדרי עם הנקה מחוץ לבית

  פורסם ב: 24.11.2010

  הנקה הינה הפעולה הטבעית ביותר עבור האם והתינוק. עם זאת, חוויית ההנקה מחוץ לבית עשויה להיות נוחה פחות, במיוחד כאשר היא נעשית בציבור. לצורך כך ריכזנו מספר עצות שיסיעו לך לצלוח את ההנקות בתנאי שטח על הצד הטוב ביותר ועם מירב הנוחות והטבעיות שבדבר.

 • הנקה מקטינה את הסיכון לחלות בסוכרת סוג 2

  הנקה מקטינה את הסיכון לחלות בסוכרת סוג 2

  פורסם ב: 02.11.2010

  מחקר חדש מצא כי נשים אשר לא הניקו את תינוקם העלו את רמת הסיכון שלהן לחלות בסוכרת סוג 2. נשים אשר מעולם לא הניקו את ילדיהם נמצאו כבעלות סיכון כמעט כפול לפתח את מחלת הסכרת, זאת לעומת נשים אשר הניקו את ילדיהם.