רפואה ובריאות בהריון - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

רפואה ובריאות בהריון

 • מעשנים ביחד - עישון בהריון א'

  מעשנים ביחד - עישון בהריון א'

  פורסם ב: 22.06.2007

  במהלך ההריון אנחנו עושים רבות על מנת להבטיח כי ההריון יהיה תקין. אנו מקפידים על תזונה איכותית לאם, ביצוע בדיקות שגרתיות, מעקב הריון, הפסקת עישון וכו'. למרות כל זאת לא נדיר קיומן של נשים המעשנות במהלך ההריון ואף לאחר הלידה.

 • דלקת בדרכי השתן בהריון

  דלקת בדרכי השתן בהריון

  פורסם ב: 30.04.2007

  דלקות בדרכי השתן הנן תופעה המתאפיינת בתחושה של צריבה, תכיפות ודחיפות במתן שתן, תחושת אי נוחות וכאבים עמומים בבטן התחתונה, והיא עלולה להופיע אצל נשים הרות בצורה שכיחה יותר בשל לחץ של הרחם הגדל על דרכי השתן.

 • על שרירנים [מיומות] בכלל ובהריון בפרט

  על שרירנים [מיומות] בכלל ובהריון בפרט

  פורסם ב: 15.04.2007

  השרירן או בשמו הלועזי מיומה הוא הגידול השכיח ביותר באגן. זהו גידול שפיר (לא סרטני) הנמצא אצל אחת מכל 4-5 נשים. בתקופת הפוריות של האישה שרירן עשוי להוות בעיה. הוא יכול לגרום לליקויי פוריות, במהלך ההריון, השרירן יכול לגדול בהשפעת הורמון האסטרוגן הנוצר ביתר ועל ידי כך להוות מקור הפרעה ועוד..

 • עיסוי לנשים הרות

  עיסוי לנשים הרות

  פורסם ב: 28.11.2006

  מה עוד אפשר לכתוב על עיסוי נשים הרות שלא נכתב ? כל חיפוש בסיסי באינטרנט מעלה אלפי קישורים למילים על הנושא. אז מה חדש?

  האמת, מבחינה עובדתית אין חדש. רק שהפעם התחשק לי דווקא לדבר בשבחו של העיסוי בהיריון, מהחוויה האישית שלי.

 • כאבי גב בהיריון

  כאבי גב בהיריון

  פורסם ב: 29.10.2006

  כאבי גב בהריון זה כמעט כמו לסחוב בטן, מציאות שהנה חלק מלהיות בהריון האמנם?

 • מחלות אף אוזן וגרון במהלך ההריון

  מחלות אף אוזן וגרון במהלך ההריון

  פורסם ב: 20.05.2006

  תקופת ההריון עמוסה בלחצים, התרגשויות ושינויים פנימיים שחלים בגוף האישה ההרה. ההריון אמנם אינו מחלה, אך משלביו הראשונים עוברים על גוף האישה שינויים מטבולים, הורמונאליים ופיזיים, שגורמים לשינויים במערכת אף אוזן וגרון.

  ד"ר בני נגריס, מומחה אף אוזן גרון ומיתרי הקול, המשמש גם כמנהל השרות האודיולוגי במחלקת אף אוזן גרון במרכז רפואי רבין, מסביר מהן מחלות אף אוזן וגרון השכיחות בתקופת ההריון ונותן טיפים להקלה ולמניעה:

 • שמירה על בריאות השיניים במהלך היריון

  שמירה על בריאות השיניים במהלך היריון

  פורסם ב: 20.05.2006

  לדברי ד"ר ירון ברנשטיין, רופא שיניים וסמנכ"ל לרפואה מרשת המרפאות 'מכבידנט', "מצב של הריון אינו צריך להביא להפסקה או הימנעות מטיפול שיניים. יחד עם זאת, על האישה ההרה לזכור כי בהיריון יש נטייה מוגברת לדלקות ונסיגת חניכיים ולכן ישנה חשיבות עליונה לצחצוח שיניים יסודי, לביקורות שגרתיות אצל רופא השיניים ולטיפולי שיננית".

 • הריון, לידה, תינוקות ... וחתולים

  הריון, לידה, תינוקות ... וחתולים

  פורסם ב: 04.03.2006 למרבה הצער, הולדת תינוק מהווה את אחת הסיבות העיקריות לנטישת חתולים. אין הצדקה לנטישה זו! חשוב לזכור, כי מיליוני משפחות ברחבי העולם גידלו ומגדלות תינוקות בצוותא עם חתולים וכי חתולים אינם מהווים סיכון לתינוקות.

   

 • הריון ושיניים

  הריון ושיניים

  פורסם ב: 08.10.2005 מזל טוב ! את בהריון!

  בתקופה רגישה ומיוחדת זו, כל גופך עובר שינויים, בהשפעת ההורמונים המופרשים. בין יתר השינויים שמתרחשים בגופך, גם איזור הפה והשיניים מושפע. מצד אחד, נשים הרות מדווחות על רגישות בחניכיים, ועל תחושה ש"השיניים מתפוררות", אך מצד שני קיים פחד גדול (ולא מוצדק) לגשת אל רופא השיניים לבדיקה וטיפול. כך, בעיות קטנות שהיו יכולות להפתר בהקדם, נגררות ונמשכות, והופכות ליותר ויותר חמורות.

עמודים: 1 | 2 | 3 | 4 | 5