בריאות האם לאחר הלידה - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

בריאות האם לאחר הלידה

 • על לידה ושרירי ריצפת האגן - דגשים חשובים ליולדת

  על לידה ושרירי ריצפת האגן - דגשים חשובים ליולדת

  פורסם ב: 03.02.2008

  לאחר הלידה, רוב הנשים מנסות לחזור לשגרת היום-יום, דבר העלול לגרום להשלכות חמורות כגון: דליפות שתן או צניחת איברים בעתיד הקרוב או הרחוק יותר.  משום כך  מומלץ  שהאם הטרייה תקבל מידע מפורט והדרכה מלאה מאנשי מקצוע כמו פיזיותרפיסט המומחה לשיקום שרירי רצפת האגן או מהגינקולוג.

 • הנקה ואמצעי מניעה לאחר הלידה

  הנקה ואמצעי מניעה לאחר הלידה

  פורסם ב: 11.03.2007 הנקה מגנה על הילוד מפניזיהומים, מציעה שיטה לא יקרה להאכלת הילוד, תורמת לקשר בין האם לילוד – ומונעתהריון. להשפעה של הנקה למניעת הריון חשיבות עצומה על בריאות הציבור, זאת מאחרוקיימות הוכחות שהנקה מסייעת להשגת מרווח בין למעלה משנה בין ההריונות. מרווח שלשנה ויותר בין הריונות עוקבים הינו בעל השפעה חיובית על השרדות הילודים ועל בריאותהאם.
 • איך מתקנים רצפה שקרסה?

  איך מתקנים רצפה שקרסה?

  פורסם ב: 11.03.2007

  רצפת האגן, אותו מקום "מסתורי" ומוצנע בין רגלינו, משמשת מוצא למספר פתחים חשובים: צינור השתן, הנרתיק (אצל האישה) ופי הטבעת. ההריון והלידה גורמים, במקרים רבים, לפגיעה ברצפת האגן של האשה, ובעקבותיה לסבל פיזי, לאי נוחות  ולמבוכה. איך זה קורה, ומה הן הדרכים לתיקון הנזק.

 • טיפול בהתרחבות של הנרתיק אחרי הלידה

  טיפול בהתרחבות של הנרתיק אחרי הלידה

  פורסם ב: 16.09.2006

  "ד"ר - אינני מבינה מה קרה לי לאחר לידה- אני פשוט  לא מרגישה את בעלי  כמו פעם"  מתלוננת  האם  הטריה שילדה לפני מספר חודשים.  תלונה שכיחה זו חוזרת השקם והערב בשיחה גלויה בין  רופא הנשים- לפצינטית כאשר שואל הרופא המטפל  את  היולדת  הטריה "איך חיי המין לאחר הלידה?".

 • שינויים פיזיולוגיים לאחר לידות

  שינויים פיזיולוגיים לאחר לידות

  פורסם ב: 24.03.2005

  השמחה שבהולדה נתקלת לעתים באכזבה הנגרמת מהשנויים העוברים על גופה ועל נפשה של האישה כבר לאחר הלידה הראשונה ובהמשך ביתר שאת לאחר שאר הלידות.


עמודים: 1 | 2 | 3